Ostravský Baník hlásí dvě výrazné posily do ofenzivy

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Oba v loňské sezóně bojovali o záchranu v dresu Mladé Boleslavi, oba nyní natrvalo míří do ostravského Baníku. Devětadvacetiletý záložník Lukáš Budínský a čtyřiadvacetiletý útočník Jiří Klíma podepsali v moravskoslezské metropoli po absolvování zdravotní prohlídky víceleté smlouvy.

Myslím si, že jsme v těchto dvou hráčích získali dvě opravdové posily,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Alois Grussmann. „Jirka Klíma je kvalitní útočník, který může hrát na hrotu, pod ním i na křídle. Kvality Lukáše Budínského známe z Karviné i Mladé Boleslavi, hovoří za něj čísla, kromě toho, že je to velmi dobrý střední záložník, umí výborně zahrávat standardky,“ prohlásil na adresu nových posil.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Podle Budínského, který dříve působil i v dresu Bohemians 1905 nebo Karviné, trvala přestupová jednání zhruba dva týdny. „Těším se. Jsem rád, že se to podařilo dotáhnout a že už se můžeme v Baníku naplno s klukama připravovat,“ prohlásil pro klubový web a dodal, že Ostravu má prozkoumanou. „Jezdíváme sem s přítelkyní často, skoro každý volný víkend, takže vím, že to město i okolí je úplně v pohodě,“ dodává.

Mám s tímto regionem docela zkušenosti a tady je Baník jasná jednička. Je to jeden z největších českých klubů. Teď je tady už opravdu silný tým, velká konkurence. A to je pro fotbalový vývoj jenom dobře. Musíme se s tím poprat a ukázat, co v nás je,“ věří záložník, který má za sebou i reprezentační start. Podle útočníka Jiřího Klímy, který se v uplynulé sezóně trefil sedmkrát, je Baník stále špičkou ligy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pořád jako jeden z největších klubů v Česku. Slavia, Sparta, Baník. Je to velký pojem a těším se na tu výzvu. Konkurence je tady fakt velká. Ale na partu se těším, protože všichni kluci už se tak nějak z toho působení v lize známe. To nám při těch prvních krocích taky pomohlo,“ prohlásil Klíma, který dříve oblékal dres Znojma nebo Jihlavy, pro klubový web.

Baník v uplynulém přestupovém období však spíše sčítal odchody, Ostravu opustilo duo Daniel Holzer – Ondřej Šašinka, které zamířilo na Slovácko. Pod koučem Ondřejem Smetanou nepokračuje ani veterán Martin Fillo a záložníci Rudolf Reiter a Robert Hrubý. Zahraniční angažmá si pak vyzkouší stoper Patrizio Stronati, který zamířil do maďarského Puskáse.

Naopak do moravskoslezské metropole zamířil slovenský útočník Laco Almási a stoper pražské Sparty David Lischka, na testech je i křídelník Sherwin Seedorf.

zdroj: transfermarkt.com, fcb.cz, fkmb.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“