Oslabená Sparta? Trenér Priske prozradil, kteří hráči odnesli zápas na Kypru zraněním

Vítězstvím na hřišti Arisu si Sparta zajistila postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. Kromě euforie ale zápas přinesl i několik zraněných.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Čtvrteční vítězství na hřišti Arisu Limassol vneslo do řad hráčů i fanoušků Sparty další vlnu euforie. Letenští si zajistili postup do jarní fáze Evropské ligy. Dvougólový Veljko Birmančevič byl navíc zvolen hráčem týdne Evropské ligy. Duel, ve kterém předvedl tým trenéra Priskeho suverénní výkon, ale přinesl do tábora úřadujícího českého šampióna i komplikace směrem k závěrečnému podzimnímu ligovému zápasu.

Panák? Snad bude hrát

Do utkání nemohl nastoupit stoper Filip Panák. Co stálo za absencí stabilní opory Letenských? „Onemocněl, přes den se necítil příliš dobře a až před taktickým meetingem jsme museli udělat rozhodnutí z důvodu únavy, která vyplývala z nemoci. Prostě nebyl připravený k tomuto utkání. Doufáme, že Filip Panák bude v neděli k dispozici,“ zmínil Brian Priske, který byl nadmíru spokojený s výkonem proti Arisu. „Jsem hrdý na to, jak dneska hráči hráli a jak byli soustředění. Kabině posílám velký respekt,“ dodal pro klubový web Sparty.

Ekvádorský reprezentant Angelo Preciado.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

I když se skóre vyvíjelo jasně ve prospěch Sparty, již v prvním poločase přišly komplikace. V 35. minutě musel kvůli zranění střídat pravý wingbek Angelo Preciado. „Co se týká Preciada, tam máme malý otazník. Nemyslíme si, že by ten sval byl natažený, ale prostě je tam únava v hamstringu. V tomhle případě uvidíme,“ podotkl trenér Priske. Nad startem ekvádorského reprezentanta v nedělním utkání proti Teplicím tak visí otazník.

Bude chytat Vindahl?

Další vynucené střídání pak přišlo po hodině hry. Asger Sørensen nejprve po krátkém ošetření zkusil v utkání pokračovat, po chvíli ale již mířil na lavičku. Asger je v pořádku. Je pouze unavený, měl jen dva týdny výpadek ze zápasového režimu a absolvoval pár tréninků, takže cítil únavu. Ale bude OK,“ věří Priske. Nejistý je i stav Petera Vindahla, který si v závěru první půle v Limassolu při zákroku přivodil zranění a několik dlouhých minut byl ošetřován. Duel dochytal, bude ale k dispozici proti Teplicím?

Jaké posty potřebuje Sparta v zimě posílit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články