Opustí Lionel Messi Barcelonu? Pokud ano, může odejít zadarmo

Foto: goal.com

Málokdo si během své profesionální sportovní kariéry vybudoval v rámci jednoho klubu tak silnou pozici jako právě Lionel Messi v Barceloně. Argentinský supertalent neustále udivuje svými technickými dovednostmi a mnozí fanoušci se stále nemohou dohodnout, jestli je nejlepším fotbalistou současnosti on a nebo jeho největší konkurent Cristiano Ronaldo. Oproti portugalskému sex symbolu má Messi ovšem jednu obrovskou výhodu – díky dodatku ke smlouvě může z klubu odejít po dovršení dvaatřiceti let každým začátkem léta bez toho, aniž by za něj Barcelona hodlala utržit nějaké peníze. Tato skutečnost je způsobena tím, že si tamní vedení nesmírně váží přínosu, který Messi dlouhé roky přináší a zároveň ví, že v případě návratu domů by si jej argentinské kluby nemohly dovolit.

Messi se zatím nikam nechystá, jednou to nicméně přijde

Lionel Messi – jméno, které se stalo symbolem Barcelony, jejíž zájmy fotbalista hájí již více než devatenáct let! Výčtem klubových i individuálních úspěchů mu na světě může konkurovat jen málokdo. Deset titulů španělské La Ligy, tři skalpy v Superpoháru UEFA, dvě prvenství v rámci mistrovství světa klubů a čtyřikrát ovládnutá Liga mistrů doplněných o pět Zlatých míčů ostatně mluví za vše. Vedení katalánského giganta si jej díky všem zmíněným skutečnostem váží natolik, že případě zájmu opustit jejich řady nebude stát fotbalistovi v cestě a navíc za něj nebude požadovat ani žádné peníze.

Tento dodatek smlouvy vstoupil v platnost začátkem léta 2019, kdy Messi oslavil dvaatřicáté narozeniny. Od té chvíle může každým rokem po skončení sezóny změnit působiště za nulových podmínek. Tento krok není z pohledu Barcelony ničím neobvyklých, stejně se zachovala také v případě Xaviho, Iniesty či Carlese Puyola. Podle Gerarda Piquého, obránce Barcelony a manžela slavné africké zpěvačky Shakiry, však není odchod Messiho pravděpodobný, jelikož má ke klubu obrovské citové vazby.

Prezident Barcelony si hráčů jako je Messi opravdu váží

Messi má s Barcelonou platný kontrakt do roku 2021 a sám se poté může rozhodnout, jestli bude chtít smlouvu prodloužit a nebo se na sklonku kariéry vrátí do rodné Argentiny. Prezident klubu Josep Maria Bartomeu věří, že dokáže hvězdu udržet, ačkoli by se nebránil ani druhé variantě. Na jeho adresu nedávno pronesl:

„Leovi se podařilo překonat všechny myslitelné hranice. Každý ho obdivuje, sklízí potlesk i na stadionech soupeřů. Chtěli bychom jeho smlouvu prodloužit. Neustále se zlepšuje a věřím, že má před sebou ještě mnoho let. Jeho srdce patří jen jednomu klubu. Není to však pouze o tom, co předvádí na hřišti. Jeho vztah s Barcelonou bude trvat věčně. Stejně, jako byl Pelé vždy spojen se Santosem, chceme, aby Messi byl vždy propojen s Barcou. Ať už bude hrát, nebo bude v důchodu.“

Messi by se návratu do Jižní Ameriky nebránil

Lionel Messi si sice momentálně nedokáže představit život bez Barcelony, na druhou stranu ovšem stále říká, že návrat na domácí scénu je velice láká a jednou k němu podle všeho nejspíš dojde:

„Jsem si jistý, že Barcelona bude mým jediným evropským působištěm. Vždycky jsem ale tvrdil, že bych se chtěl jednoho dne vrátit do argentinského fotbalu, do míst, kde jsem začínal. Nikam jinam bych nešel. Přál bych si, aby to vyšlo alespoň na půl roku.“

Foto: goal.com