Opustí hned dva kvalitní stopeři mistrovskou Slavii?

                   

SK Slavia Praha se zcela zaslouženě stala mistrem domácí nejvyšší soutěže i Českého poháru, za což mimo jiné vděčí také perfektní obraně, která je považována za úplně největší v rámci Fortuna ligy. Na jednotlivých hráčských postech se nicméně vytvořil silný přetlak, který nejspíš vyřeší letní přestupové okénko. Na pozicích stoperů se v základní sestavě napevno usadilo africké duo Deli-Ngadeu, takže čeští odchovanci bohužel nedostávají tolik prostoru, kolik by vzhledem ke svým kvalitám zasluhovali. V posledních dnech o ně prý projevilo zájem několik českých klubů. Které z nich se nakonec budou radovat ze zisku vládců obranných řad? A nad kým vlastně momentálně visí otazníky?

Jakub Jugas

Sedmadvacetiletý rodák z Otrokovic nakoukl do profesionálního fotbalu ve Zlíně, kde strávil dohromady více než 7 let, z nichž si ovšem dva roky odkroutil na hostování v prvoligové Příbrami a další rok ve Zbrojovce Brno. Posléze byl jedním z hlavních strůjců postupu Zlína mezi českou elitu. V roce 2017 o něj stály oba kluby pražských „S“ a jeho přestup na Letnou byl na spadnutí. Fotbalista se ale nakonec rozhodl pro Slavii, kde se od začátku předvedl v tom nejlepším možném světle. Zabydlel se v základní sestavě, odváděl vyrovnané, ba až nadstandardní výkony, které mu navíc zajistily účast ve dvou přípravných zápasech reprezentačního výběru.

Poté ale přišlo zranění a následná dlouhá rekonvalescence, kvůli níž se na svou předchozí těžce vydřenou pozici již nevrátil. Do ostrých utkání nastupoval jen zřídka kdy, proto bylo logickým krokem hostování v Mladé Boleslavi. Tam odehrál třináct duelů jarní fáze Fortuna ligy a výrazně přispěl k tomu, že se mladoboleslavský tým radoval z postupu 2. předkola Evropské ligy.

Hostování a dohoda mezi kluby je ovšem u konce a Jugas se aktuálně vrátil do Edenu. Podle interních nepotvrzených zpráv ale ne na dlouho. Během léta by totiž měl podle všeho zamířit do jablonecké družiny Petra Rady. Došlo by tak k očekávané výměně za Davida Hovorku, který momentálně míří opačným směrem.

Michal Frydrych

Nejistá je také budoucnost Michala Frydrycha, který je hráčem Slavie už čtyři roky. Ještě předtím oblékal po dobu pěti let dres Baníku Ostrava, kde nastoupil do 118 zápasů a k tomu vstřelil ještě osm branek. V kádru Sešívaných sice působí téměř shodnou dobu, nicméně zápasů odehrál pouze čtyřicet. Na kontě má dva mistrovské tituly z let 2017 a 2019, ve většině případů měl však na úspěších klubu pouze minimální podíl. Jindřich Trpišovský mu sice nedává tolik prostoru, jenže minimálně do začátku příští sezóny si jej určitě podrží. Proč?

Simon Deli a Michael Ngadeu totiž odcestují na Africký pohár, kvůli němuž start nové sezóny téměř s jistotou nestihnou. Frydrych by tak měl plnit roli náhradníka, která mu skýtá naději v podobě prosazení do základní sestavy. Nutno však podotknout, že je opravdu jen velmi malá. Pravděpodobnější tedy je, že po návratu afrických fotbalistů se s ním vedení Slavie rozloučí a pošle jej zpět do Baníku, kde navíc fotbalově vyrůstal od útlého mládí.

Foto: betru.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články