Opava hlásí nakaženého koronavirem. Liga se zřejmě dohrávat nebude, Dukla má smůlu

(zdroj: twitter.com/fkdukla)

Když před několika málo dny představil šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda scénář za jakých okolností by se liga měla dohrávat, věřili příznivci a hráči pražské Dukly v postup. Nyní je však všechno jinak. Jeden z opavských hráčů má totiž koronavirus a podle hlavní moravskoslezské hygieničky Pavly Svrčinové musí celý tým do karantény.

Opavský klub k celé situaci poskytl jen velmi strohé prohlášení. „Slezský FC postupuje dle manuálu Ligové fotbalové asociace. Stále čekáme na oficiální potvrzení Krajské hygienické stanice v Ostravě, do té doby se nebudeme k ničemu vyjadřovat,“ stojí v něm.

Podle informací isport.cz se jedná o hráče, který trvale žije v Karviné. Ta patří celorepublikově mezi hlavní ohniska nákazy. Odtud prý dojížděl do Opavy na tréninky, naposledy ve středu nebo čtvrtek, kdy začal mít zdravotní potíže.

(zdroj: facebook.com/sfcopava)

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy,“ řekla na tiskové konferenci Svrčinová. Pro ligu to znamená jediné – pravdepodobné naplnění scénáře číslo dva.

Ten by znamenal, že v letošním ročníku se sestupovat nebude a tak by všechny tři celky namočené v boji o záchranu Opava, Karviná i Příbram zůstaly v elitní soutěži. Postup Pardubic a brněnské Zbrojovky je již jistou záležitostí, smutnit však může pražská Dukla. Ta se totiž mezi osmnáct prvoligových celků zařadí jen v případě, že by se zbývající dvě kola dohrála.

„Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný,“ napsal výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas. „Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek,“ dodal.

Zda bude scénář, který LFA uveden v praxi je více než pravděpodobné. Ve skupině o záchranu má již jistotu záchrany olomoucká Sigma, Teplice i zlínský Fastav. O jediné sestupové místo se měli v posledních dvou kolech poprat právě poslední tři celky tabulky.

Tabulka skupiny o záchranu

1. Olomouc 33 9 13 11 39:40 40
2. Teplice 33 9 11 13 37:51 38
3. Zlín 33 9 6 18 30:52 33
4. Karviná 33 5 12 16 25:46 27
5. Opava 33 5 10 18 17:50 25
6. Příbram 33 6 7 20 21:55 25