Ondřej Zahustel mimo Letnou ožil, přesto ale postupuje pomalu

i Foto: cs.wikipedia.org
                   

Pokud bychom měli jmenovat jednoho fotbalistu pražské Sparty, který se v posledních měsících těšil největší přízni internetových vtipálků, bezpochyby bychom kromě Martina Haška mladšího museli zmínit také Ondřeje Zahustela. Tomu se na Letné jednoduše nedařilo a proto se vedení klubu během zimní pauzy rozhodlo, že jej pošle na hostování k prvoligovému Slovácku. Vytáhlý obránce nastoupil do obou jarních zápasů a byť v každém z nich odehrál jen něco přes dvacet minut, určité herní zlepšení bylo na první pohled jasně patrné.

Zahustel se vrací do dřívější formy

Osmadvacetiletý Ondřej Zahustel patří od roku 2016 pražské Spartě a nutno podotknout, že příliš povedených zápasů v jejích barvách bohužel neodehrál. I proto se poměrně často stával terčem internetových vtipálků, kteří si mnohdy nebrali servítky. V druhé polovině ledna se tento obránce s reprezentačními zkušenostmi přesunul na Slovácko, kde se pokusí vzkřísit uvadající kariéru.

Jak mu to půjde, je zatím otázkou. V úvodním zápasu proti Baníku Ostrava nastoupil k dvaadvaceti minutám a předvedl nevýrazný výkon. Určitý díl viny na tom určitě měla skutečnost, že Slovácko hraje odlišným způsobem než Sparta a člověk si na to nejprve musí zvyknout. O týden později se objevil na stejnou porci minut v utkání proti Mladé Boleslavi, kde fotbalově vyrůstal, a rozhodně bylo vidět zlepšení.

Fotbalista skvěle zastával své obranné povinnosti, do toho se snažil podporovat útok a navíc se v osmdesáté minutě sám pokusil vstřelit branku. Zakončení se mu ovšem nevydařilo a trefil pouze dobře stojícího brankáře Jana Šedu. Pokud by si ovšem počínal lépe, jistě by se ze dne na den stal hlavním hrdinou týmu.

Na základní sestavu to zatím není

Příští týden na Slovácko přijede Slavia a fanoušci se proto ptají, jestli Ondřej Zahustel dostane šanci v základní sestavě. To však podle trenéra Martina Svědíka není příliš reálné. Potřebuje totiž, aby jeho svěřenci dokonale šlapali od prvních minut, což u rodáka z Mladé Boleslavi může být problém. Všechno má svůj čas a i když Zahustelova chvíle nepřijde hned, určitě se už pomalými krůčky blíží.

Foto: cs.wikipedia.org

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články