Olomouc nedala penaltu, tři body vystříleli Baníku mladíci. Co naštvalo kapitána Sigmy Hubníka?

Ještě před třemi lety olomoucká Sigma bojovala v play-off Evropské ligy se španělskou Sevillou, o pohárech si však musí nechat letos jen zdát. Zdroj fotografie: Reuters

Ještě po půli soutěže mířili do boje o poháry, řada remíz pro ni však znamenala setrvání v klidném středu tabulky. Olomoucká Sigma své postavení zpečetila prohrou 0:2 nad ostravským Baníkem, za který úřadovali mladíci David Buchta a Filip Kaloč.

Viditelně rozladěný byl po utkání kapitán domácí Sigmy Roman Hubník, Olomoucké totiž zradila právě defenziva. „Baník vstřelil dva góly. První po naší chybě, kdy jsme měli špatné postavení při jeho autu. Do té doby nic neměl. Začali jsme aktivně, ale bez produktivity. Problém nám dělá předfinální a finální fáze hry,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání bývalý stoper Viktorie Plzeň nebo německé Herty Berlín.

Zdroj fotografie: Unsplash

Baník šel do vedení po půlhodině hry, kdy si ve vápně našel míč jednadvacetiletý David Buchta a přesnou ranou otevřel vedení. Pro odchovance slezského klubu šlo o již třetí branku v aktuální sezóně. Olomouc tlačila, přesto se do velké šance dostal až ve 42. minutě  David Houska, který z přímého kopu napálil břevno Laštůvkovy brány.

„Trápí nás to celou sezónu, soupeře tlačíme… ale až na jedno břevno jsme si během prvního poločasu nevytvořili ani jednu šanci. Byli jsme v tlaku, ovládali jsme šestnáctku, ale bez šancí, bez náběhů, bez zakončení,“ smutnil po utkání kouč domácích Radoslav Látal. Ten musel přihlížet i neproměnnému pokutovému kopu, který po ruce Kuzmanoviće zahrával Pablo Gonzalez.

Výhru pak zpečetil ve třetí minutě nastavení po rychlé akci jednadvacetiletý odchovanec Filip Kaloč. „Konec utkání pak charakterizoval celou sezónu, kterou prožíváme. Místo toho, abychom dali penaltu a skončilo to alespoň 1:1 a mohli se psychicky nachystat na středu, máme zase hlavy dole. Jsme zklamaní,“ dodal Látal. Naštvaný byl i Roman Hubník, který v závěru kritizoval i přístup spoluhráčů.

Zdroj fotografie: Pexels

„Šel jsem dopředu, vápnem prolétnul balon a viděl jsem, že za mnou jsou dva hráči, kteří ani nejdou k bráně. V 90. minutě čekáme, jestli se k nám míč nějak odrazí a pak tam teprve běžíme. Neviděl jsem chuť vstřelit gól a to mě rozčílilo,“ uvedl pro sksigmaolomouc.cz. Trenér Baníku Ondřej Smetana naopak neskrýval spokojenost.

Fotbal někdy píše hezké příběhy a dneska to byl pro Honzu Laštůvku i pro celý Baník nádherný zápas. Jen tomu chyběli fanoušci na tribunách. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Vytvořili jsme si více jasných gólových příležitostí a zápas jsme si podle plánu vydřeli a odpracovali. Kluky musím pochválit, pogratulovat jim,“ chválil své mužstvo.