Odmítnul Slavii a zamířil na Letnou. Pražská Sparta hlásí první zimní posilu

Trenér pražské Sparty Pavel Vrba může ve svém kádru přivítat první zimní posilu. Letenští získali z Jablonce teprve jednadvacetiletého útočníka, který odmítl i jejího největšího rivala.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Pražská Sparta hlásí první zimní posílení. Aktuálně třetí mužstvo ligové tabulky doplní teprve jednadvacetiletý útočník Tomáš Čvančara, který na podzim oblékal dres Jablonce. Mládežnický reprezentant nastřílel letos v tuzemské nejvyšší soutěži pět branek, nyní může svou sbírku rozšířit právě na Letné. Podle zákulisních zpráv deníku Sport za něj Sparta zaplatila zhruba deset až patnáct milionů korun.

Hledali jsme útočníka vyšší postavy, který má dobrý pohyb, umí hrát zády k bráně i nabíhat za obranu, zároveň je ochotný poctivě pracovat například při napadání stoperů,“ komentoval příchod mladého talentu, který podepsal víceletou smlouvu, sportovní šéf klubu Tomáš Rosický. „Tomáš je cenný hráč v tom smyslu, že se umí gólově prosadit ze všech herních situací,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Typologicky proto dobře doplní stávající skupinu našich útočníků. Jedná se stále o mladého hráče, který má potenciál se u nás nadále zlepšovat,“ dodal. Čvančara si navíc podle informací deníku Sport vybral pražskou Spartu před úřadujícím mistrem z Edenu. Sešívaní údajně za něj poslali do Jablonce konkrétní nabídku, hráčův agent se však prý se zástupci klubu odmítnul vůbec sejít.

Jeden z největších talentů českého fotbalu, který působil i v juniorce italského Empoli, totiž toužil po působení právě na Letné, kde již v mládeži působil. „Jsem samozřejmě nadšený, je to pro mě velká čest, že tu můžu být. Moc si vážím toho, že o mě Sparta projevila zájem,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web. „Jako malý kluk jsem si přál tady hrát. Pak mě cesty zavedly jinam, ale jsem nadšený, že jsem se sem vrátil a můžu toho být součástí,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Reuters

Čvančara zároveň doplnil, že o zájmu Sparty věděl již po utkání Jablonce v Evropské konferenční lize, kde dvakrát skóroval. „Věděl jsem o tom docela dlouho. Dával jsem dva góly proti Randers a po tom zápase jsme to už řešili konkrétněji. Samozřejmě tam byly i jiné kluby, ale Sparta mi byla nejblíž. Jsem moc rád, že tu můžu být,“ uvedl. „Chci být co nejúspěšnější a co nejvíc pomoci týmu. No a samozřejmě – střílet góly,“ zakončil.

Zdroj: AC Sparta Praha, AC Sparta Praha, Twitter, iSport

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“