Odchod Nicolae Stancia ze Slavie má hned několik háčků. Jeho agentka rozjela nebezpečnou hru

KOMENTÁŘ: Agentka rumunského záložníka ve službách Slavie Nicolae Stancia oznámila, že osmadvacetiletý miláček červenobílých fanoušků v lednu změní destinaci. Celý (ne)přestup má však hned několik háčků.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Informace o možném přestupu záložníka pražské Slavie Nicolae Stancia plnila v uplynulých dnech titulky sportovních médií. Agentka rumunského reprezentanta Anamaria Prodanová totiž tamním médiím prohlásila, že osmadvacetiletá opora sešívaných má již v lednu nakročeno k odchodu z pražského Edenu, údajně by mělo jít o překvapivou destinaci mimo Evropu. „Snažím se ten přestup dotáhnout. Uvidíme, jak to dopadne,“ cituje agentku ČTK.

Celý přestup má však hned několik háčků. Prvním z nich je neobvykle brzké oznámení údajného Stanciova odchodu do médií. Jak informuje přední rumunský novinář Emanuel Rosu přesun totiž zdaleka není jasnou a hotovou záležitostí. „Podle mých zdrojů je MLS jednou z lig, na které pracují. Ale není jediná. Stále je možná i Evropa. Na rozdíl od toho, co říká Anamaria mohu říct, že kontakty jsou v počáteční fázi,“ uvedl na svém Twitteru.

iZdroj fotografie: Reuters

Nejdůležitějším otazníkem navíc zůstává, zda a za jaký finanční obnos by byl ochoten šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík jednu z nejvýraznějších opor posledních let z Edenu uvolnit. Ano, červenobílí v létě uvolnili jak Abdallaha Simu do Brightonu, tak Davida Zimu od italského Turína, ale ani jeden z hráčů zdaleka nebyl pro Slavii tak stěžejním hráčem, jakým je právě Stanciu.

Opakuje se případ Galatasaray?

Nico je pro nás páteřní hráč, pro naše ambice je v tuto chvíli velmi důležitý. Je to nejlepší hráč na své pozici, možná v celé české lize,“ prohlásil před sezónou Tvrdík. Rumunský záložník má navíc platnou smlouvu až do léta 2023 a proto se vedení klubu o jeho přestupu „pod cenou“ případně za „standardní cenu“ vůbec nemusí jednat. Na místě je navíc nutno připomenout situaci z letošního léta, kdy byl také na stole Stanciův obchod.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten nakonec nedopadnul právě proto, že se podle Tvrdíka jeho agenti snažili červenobílé oklamat tak, aby klub vůbec jednal o nízké nabídce tureckého Galatasaraye. I proto přistoupil šéf sešívaných k neobvyklé kritice právě Prodanové a spol. „Mrzí mě to, jak ten přestup nebo spíše nepřestup probíhal. Nedělám to rád, ale za sebe přistoupím ke kritice agentů hráče,“ prohlásil v před několika týdny.

Kdyby nám agenti hráče neavizovali, že transferová částka se může pohybovat u více než osmi miliónů euro (205 miliónů korun), tak bychom vůbec tu diskuzi s potenciálním kupujícím nezahajovali,“ uvedl. „První nabídka se pak pohybovala těsně nad čtyřmi milióny euro (102 miliónů korun), což byl pro nás šok a zklamání. Celá ta atmosféra toho přestupu, respektive nepřestupu pak byla velmi zbytečná,“ dodal Tvrdík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A podobný nepřestup se pravděpodobně rýsuje i nyní. Evropské velkokluby střední a nižší velikosti totiž nejsou připraveny investovat po ztrátách spojených s koronavirem do hráčských přestupů příliš vysoké cifry a situace je obdobná i v severoamerické MLS nebo Číně. Celé jednání Stanciovy agentky tak zní spíše jako výkřik do médií, který měl upoutat případné zájemce než skutečné oznámení možného transferu.

Zdroj: SportyŽivě, Emmanuel Rosu

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka