Odchod Nicolae Stancia ze Slavie má hned několik háčků. Jeho agentka rozjela nebezpečnou hru

KOMENTÁŘ: Agentka rumunského záložníka ve službách Slavie Nicolae Stancia oznámila, že osmadvacetiletý miláček červenobílých fanoušků v lednu změní destinaci. Celý (ne)přestup má však hned několik háčků.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Informace o možném přestupu záložníka pražské Slavie Nicolae Stancia plnila v uplynulých dnech titulky sportovních médií. Agentka rumunského reprezentanta Anamaria Prodanová totiž tamním médiím prohlásila, že osmadvacetiletá opora sešívaných má již v lednu nakročeno k odchodu z pražského Edenu, údajně by mělo jít o překvapivou destinaci mimo Evropu. „Snažím se ten přestup dotáhnout. Uvidíme, jak to dopadne,“ cituje agentku ČTK.

Celý přestup má však hned několik háčků. Prvním z nich je neobvykle brzké oznámení údajného Stanciova odchodu do médií. Jak informuje přední rumunský novinář Emanuel Rosu přesun totiž zdaleka není jasnou a hotovou záležitostí. „Podle mých zdrojů je MLS jednou z lig, na které pracují. Ale není jediná. Stále je možná i Evropa. Na rozdíl od toho, co říká Anamaria mohu říct, že kontakty jsou v počáteční fázi,“ uvedl na svém Twitteru.

iZdroj fotografie: Reuters

Nejdůležitějším otazníkem navíc zůstává, zda a za jaký finanční obnos by byl ochoten šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík jednu z nejvýraznějších opor posledních let z Edenu uvolnit. Ano, červenobílí v létě uvolnili jak Abdallaha Simu do Brightonu, tak Davida Zimu od italského Turína, ale ani jeden z hráčů zdaleka nebyl pro Slavii tak stěžejním hráčem, jakým je právě Stanciu.

Opakuje se případ Galatasaray?

Nico je pro nás páteřní hráč, pro naše ambice je v tuto chvíli velmi důležitý. Je to nejlepší hráč na své pozici, možná v celé české lize,“ prohlásil před sezónou Tvrdík. Rumunský záložník má navíc platnou smlouvu až do léta 2023 a proto se vedení klubu o jeho přestupu „pod cenou“ případně za „standardní cenu“ vůbec nemusí jednat. Na místě je navíc nutno připomenout situaci z letošního léta, kdy byl také na stole Stanciův obchod.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten nakonec nedopadnul právě proto, že se podle Tvrdíka jeho agenti snažili červenobílé oklamat tak, aby klub vůbec jednal o nízké nabídce tureckého Galatasaraye. I proto přistoupil šéf sešívaných k neobvyklé kritice právě Prodanové a spol. „Mrzí mě to, jak ten přestup nebo spíše nepřestup probíhal. Nedělám to rád, ale za sebe přistoupím ke kritice agentů hráče,“ prohlásil v před několika týdny.

Kdyby nám agenti hráče neavizovali, že transferová částka se může pohybovat u více než osmi miliónů euro (205 miliónů korun), tak bychom vůbec tu diskuzi s potenciálním kupujícím nezahajovali,“ uvedl. „První nabídka se pak pohybovala těsně nad čtyřmi milióny euro (102 miliónů korun), což byl pro nás šok a zklamání. Celá ta atmosféra toho přestupu, respektive nepřestupu pak byla velmi zbytečná,“ dodal Tvrdík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A podobný nepřestup se pravděpodobně rýsuje i nyní. Evropské velkokluby střední a nižší velikosti totiž nejsou připraveny investovat po ztrátách spojených s koronavirem do hráčských přestupů příliš vysoké cifry a situace je obdobná i v severoamerické MLS nebo Číně. Celé jednání Stanciovy agentky tak zní spíše jako výkřik do médií, který měl upoutat případné zájemce než skutečné oznámení možného transferu.

Zdroj: SportyŽivě, Emmanuel Rosu

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články