Odchod Mbappého z PSG? Klíčovou roli může hrát anglický celek

Kylián Mbappé touží po odchodu z francouzského Paris Saint-Germain, ten je přesto zatím v nedohlednu. Rozhýbat přestupové vody by mohlo až lednové chování anglického Newcastlu United na trhu hráčů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Anglický Newcastle United by podle britského deníku Expres mohl mít podíl na odchodu francouzského útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint-Germain. Pravděpodobnost získání třiadvacetiletého střelce je pro celek ze St. James‘ Parku mizivá, lednové nákupy aktuálně šestého celku Premier League by však mohly spustit dominový efekt. Newcastle totiž touží po záložníkovi Realu Madrid Marcu Asensiovi a španělský celek posilněný včasnou finanční injekcí by se opět mohl ucházet o Francouzovy služby.

Magpies, kteří po převzetí zámožnými majiteli ze Saudské Arábie disponují výraznou silou na přestupovém trhu, nakupovali již v létě. Z Realu Sociedad získali Alexandra Isaka do útoku, obranné řady rozšířil Sven Botman z Lille a mezi tři tyče zamířil Nick Pope z Burnley. Předpokládalo se, že manažer Eddie Howe se pokusí získat také produktivního záložníka vzhledem ke zranění Allana Saint-Maximina a nestabilitě na tomto postu. Žádný z přesunů hráče na křídelní pozici se přesto dokončit nepodařilo a Newcastle se pokusí o další přestupy v lednu.

iZdroj fotografie: Real Madrid CF

Informace deníku Calciomercato mluví o tom, že prioritou na seznamu přestupů je španělský reprezentant ve službách Realu Madrid Marco Asensio. Šestadvacetiletému záložníkovi končí v létě smlouva a mohl by tak v lednovém přestupovém období být k dispozici za nižší částku. Jeho hodnota se pohybuje okolo 35 milionů eur (900 milionů korun), což by pro Newcastle neměl být problém. O Španěla má však zájem také italský AC Milán, ostrovní celek tak nechce nechat nic náhodě.

Dominový efekt? Real Madrid má sílu

Pro Real Madrid by mohlo jít o finanční impuls vedoucí k zisku Kyliana Mbappého. Ten měl na Santiago Bernabéu namířeno již v létě, nakonec se však rozhodl setrvat v Paris Saint-Germain. Aktuálně se však proslýchá, že touží po odchodu vzhledem k problémům v kabině a nespokojenosti s herním stylem trenéra Christopha Galtiera. Francouz sice má platnou smlouvu až do léta 2025, Real Madrid přesto má sílu transfer uskutečnit.

Měl by Mbappé odejít z PSG?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články