Odchod Adama Hložka? Sparta nespí, přiznal trenér Pavel Vrba

V devatenácti letech patří k největším talentům české nejvyšší soutěže a jeho přestup do zahraničí je na spadnutí. Odchod útočníka Adama Hložka z pražské Sparty okomentoval trenér Pavel Vrba.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Deset asistencí, pět branek. Devatenáctiletý útočník Adam Hložek patří nejen mezi nejlepší nahrávače tuzemské nejvyšší soutěže, ale je také nejproduktivnějším hráčem pražské Sparty. Rodák z Ivančič dokázal gólem rozhodnout i poslední utkání letošního kalendářního roku proti Hradci Králové, kdy po parádním sólu mohl slavit čtyřiatřicátou branku v kariéře. Po utkání jej chválil také kouč Pavel Vrba.

V minulých zápasech měl větší podporu ofenzivních hráčů. V posledním zápase na tři góly nahrál. Nabídka byla výrazně větší a lepší,“ pokračuje. „Adam měl také víc možností ve finální fázi. Hráli jsme doma a tím pádem byla aktivita našich hráčů výrazně vyšší než v dnešním zápase. Dneska to vzal na sebe, uhrál to skvěle a ukazuje, že to je hráč evropských parametrů. Alespoň podle mě,“ uvedl pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters

Sám Hložek po utkání zmínil, že se těší zejména na zimní přestávku. „Z mé strany nemůžu být úplně spokojený. Všichni víme, že jsem se zadrhl s góly, mělo jich být víc, asistencí taky. Přes pauzu potrénujeme a věřím, že to bude lepší,“ zhodnotil pro klubový web svůj podzim. „Už v létě ta přestávka pro mě a Péšu (Jakuba Peška pozn. red.) nebyla moc velká, tak už jsme to teď vyhlíželi, že už to potřebujeme. Všichni jsme už tahali nohy a těšíme se na volno,“ míní.

Sparta nespí a dělá kroky, uvedl Vrba

Přesto je otazníkem, zda i na jaře oblékne dres pražské Sparty. O devatenáctiletého reprezentanta se dlouhodobě zajímají evropské velkokluby jako Borussia Dortmund nebo West Ham United a jeho přestup je na spadnutí takřka každé nadcházející přestupové okno. Možný lednový odchod aktuálně nejcennějšího hráče české ligy okomentoval také kouč Pavel Vrba.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Můj názor na to samozřejmě znáte,“ míní. „Kdyby Adam Hložek odešel, asi by to pro nás nebylo úplně optimální. Na druhou stranu, určitě se to v dohledné době stane. Hledáme hráče, kteří by ho v budoucnu mohli nahradit. Sparta určitě nespí a děla kroky, aby byla připravena na odchod Adama Hložka. Nevím, jestli to bude teď, za půl roku, za rok. Nejsem jeho manažer, sportovní ředitel ani majitel. Jsem pouze trenér,“ zakončil pro klubový web.

Zdroj: AC Sparta Praha, AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“