Odcházející kapitán Arsenalu Koscielny pobouřil fanoušky zahozením dresu

i Foto: metro.co.uk
                   

Dlouholetá opora londýnského Arsenalu Laurent Koscielny už měl Anglie plné zuby. Vedení Kanonýrů se jej nejdříve snažilo zuby nehty udržet, nakonec ovšem jeho naléhavému přání odejít vyhovělo. Francouzský stoper, jenž v posledních letech dokonce hrdě nosil kapitánskou pásku, bleskurychle přestoupil do Bordeaux, což jako obvykle obnášelo také představení tamním fanouškům. To proběhlo formou rozporuplně přijatého videa, na němž ze sebe s úsměvem svléká dres Arsenalu a pod ním má již připravený stejnokroj svého současného zaměstnavatele. Podle mnohých sportovních fanoušků se jedná o neuctivé gesto, kterým pošlapal devět předchozích sezón. Mezi kritiky se objevila například také legenda Arsenalu Ian Wright.

Koscielny zřejmě zapomněl, odkud jeho hvězdná kariéra vzešla

Ačkoli je nyní třiatřicetiletý obránce rodák z francouzského Tulle a své sportovní roky započal právě v rodné Francii, nejvýraznější stopu zanechal teprve v Arsenalu. Gunners mu dali v roce 2010 šanci jako naprosto neznámému hráči, který předtím působil v kádru nováčka Ligue 1. Laurent Koscielny se postupem času vypracoval v elitního stopera světových kvalit, který navíc při absenci Pera Mertesackera dostal příležitost navléknout na paži kapitánskou pásku. Diváci v hledišti jej milovali, on miloval je (alespoň na oko). Očekávalo se, že kapitánem zůstane i pro nadcházející ročník, všechno bylo víceméně potvrzené. Jenže pak nastal zlom.

Koscielny usoudil, že jej v Arsenalu „pálí dobré bydlo“, a proto začal házet vedení klubu klacky pod nohy. Nejprve oznámil, že s týmem nehodlá nadále pokračovat, což navíc korunoval tím, že neodcestoval na soustředění do USA. Tím dal jasně najevo, že v Londýně už nehodlá odehrát ani jeden jediný zápas, jeho vidinou byl od počátku návrat do rodné Francie. Netrvalo dlouho a přestup do FC Girondins de Bordeaux za 5 milionů eur byl na světě, za což okamžitě schytal sérii nelichotivých komentářů na sociálních sítích. Zdaleka to ale nebylo všechno. To, co předvedl poté, překračuje všechny hranice morálky.

Trapná změna dresu ve videu nenechala chladnou ani legendu Arsenalu

Když Bordeaux na svých sociálních sítích vyvěsilo video, na němž Koscielny s úsměvem na tváři odhazuje dres Arsenalu, který mění za ten současný, strhla se na internetu vášnivá debata, do které přispěl také Ian Wright, pětapadesátiletý bývalý fotbalista, který nejlepší roky zažil právě v kádru Kanonýrů. Ten video komentoval následovně:

„Tohle bolí. Taková neúcta. Měl by ses stydět za to, jakým způsobem jsi náš klub opustil po 9 letech! Dostal jsi, co jsi chtěl, a stejně sis musel rýpnout. Doufám, že ti to stálo za to.“

Abychom ovšem Laurentu Koscielny nekřivdili, sdílel na svém oficiálním instagramovém profilu alespoň ještě o něco kvalitnější rozlučkový text:

„Strávil jsem v Arsenalu skvělé roky, devět let, během kterých jsem se učil, rostl a vyvíjel. Udělalo to ze mě hráče, jakým teď jsem. Vidím tento přestup jako zlomový bod v mé kariéře, ale i v životě chlapa od rodiny. Doufám, že pochopíte, že nikdy nemůžu být dostatečně vděčný za léta strávená v Arsenalu. Jsem si vědom všeho, co mi klub a fanoušci dali.“

Foto: metro.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články