Obrovský trapas Chelsea a problémy Slavie kvůli neukázněným fanouškům

Foto: skysports.com

Vypadá to, že očekávané měření sil londýnské Chelsea a pražské Slavie bude jednou z těch událostí, o které se již dopředu mluví nejen kvůli divácké atraktivnosti, ale hlavně vinou kuriózních skutečností. O ty se již postaraly obě zúčastněné strany a celý sportovní svět se nad nimi náramně baví. Už jste o nich také slyšeli?

Utkání na Slávii se bude muset obejít bez části fanoušků

Euforie z postupu týmu Slavia Praha do další fáze Evropské ligy byla od prvních okamžiků neskutečná. Fanoušci během několika hodin dokázaly rozebrat všechny vstupenky, které šly do prodeje. Část z nich se ale fotbalového svátku nakonec nejspíš nebude moci zúčastnit. Proč? Na vině je trest od Evropské fotbalové unie UEFA, který přišel kvůli výtržnostem některých fanoušků klubu při únorovém utkání s Genkem. Vedení Slavie se nejprve dožadovalo odvolání proti tomuto rozhodnutí, ale posléze své plány změnilo, protože analýza prokázala, že by nemělo v podstatě žádnou naději na úspěch.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík však prostřednictvím svého twitterového účtu informoval o jiném záměru, který by mohl přinést alespoň zrnko šance.

„Vzhledem k tomu, že o odvolání by nebylo rozhodnuto do dne zápasu a současně by nemělo podle právníků šanci na úspěch, klub žádá UEFA jen o odklad trestu. Jedním z důvodů je, že nebyla žádná indikace o trestu před zahájením prodeje.“

Zákaz se týká tří sektorů na severní tribuně, které pravidelně opanují skalní fanoušky klubu, takže by Slavia mohla kromě tučné pokuty v hodnotě 32 000 eur přijít i o peníze utržené za vstupenky, které se pohybují v rozmezí od 700 do 2180 Kč. Vrácení peněz ze vstupného se nicméně prozatím odkládá.

Chelsea si nepohlídala, proti komu vlastně nastoupí

Kuriózní situace se odehrála i na druhé straně, když se Chelsea na svých internetových stránkách rozhodla lákat fanoušky na připravované zápasy Evropské ligy. Slavii Praha totiž omylem zaměnily za jejího největšího tuzemského rivala, Spartu. Ačkoli by se dalo polemizovat, že londýnský klub udělal hrubku schválně, jelikož na den vydání příspěvku zrovna připadl Apríl, určitě v tom žádný podobný záměr nebyl.

Letenský klub ovšem zachoval jistou dávku nadhledu a oznámení kolegů z Anglie okomentoval velice zábavným způsobem.

„Ahoj Chelsea, úplně chápeme, že jste zmatení, protože my jsme nejslavnější a nejúspěšnější klub z Prahy. Ale tentokrát hrajete se Slavií, sorry.“

Foto: skysports.com