Obránce Jan Krob jde z Teplic do Jablonce, kvůli penězům

i Foto: ceskatelevize.cz
                   

Poměrně nedávno se celý český internet bavil na adresu teplického obránce Jana Kroba, který po přeřazení do „béčka“ pokukoval po novém angažmá. Ozvala se mu prvoligová Karviná prostřednictvím hlavního trenéra Františka Straky, což se zprvu zdálo nadějné, jenže Krob nabídku nakonec odmítl, protože mu mzda ve výši 70 tisíc korun přišla příliš nízká. Straka naopak tvrdil, že zkušený bek neměl vůbec zájem do Karviné přestoupit. Výsledkem této kauzy nicméně je, že Krob skutečně do zmíněného klubu neodešel, jelikož se v posledních dnech upsal Jablonci.

Krob myslí na budoucnost své rodiny a dětí

Záměry dnes už exteplického Jana Kroba svým způsobem chápeme. Nyní je mu dvaatřicet let, tuší, že jeho aktivní sportovní kariéra spěje ke konci. Navíc moc dobře ví, jakými částkami jsou fotbalisté v dnešní době ceněni. Nicméně byla měsíční mzda v podobě 70 tisíc nabízená Karvinou vysoko nad standardem běžných obyvatel. Díky tomu se také na adresu Kroba spustila vlna negativních reakcí, která mu vyčítala, že pro ně jsou peníze přednější než fotbal samotný. On víceméně připustil, že v jeho fázi života už jde skutečně o to hlavně zabezpečit svoji rodinu na roky následující, které mu nemusejí finančně tolik přát.

Kvůli tomu také ostatně odmítl právě nabídku Karviné, jelikož by pro něj dojíždění do klubu vzdáleného 300 kilometrů od domova bylo zbytečně stresující a ještě „špatně placené“. Jeho agent Pavel Zíka tvrdí, že o Kroba, jenž byl kvůli špatným vztahům s vedením na Stínadlech a také zhoršující se herní kvalitě koncem sezóny (byl jedním ze členů základní sestavy při vysoké domácí prohře 0:8 nad Mladou Boleslaví) převelen do rezervy, stálo hned několik zajímavých klubů napříč Evropou. Novinářům sdělil:

„Měli jsme pro něj dvě nabídky ze zahraničí, ale nabídka Jablonce byla nejlepší jak sportovně, tak ekonomicky. Věřím, že Honza v Jablonci dokáže, že stále patří k nejlepším levým obráncům v České republice.“

Na Kroba nejspíš čeká základní sestava

Jablonec se od začátku letní přípravy musel potýkat s poměrně úzkým kádrem, jelikož hodně hráčů se po uplynulém ročníku rozhodlo změnit působiště. Trenér Petr Rada neměl po odchodu Eduarda Sobola z Ukrajiny koho zařadit na post levého boka, dočasně tedy zaskakoval záložník Jan Sýkora. Je jasné, že vychytralý Krobův agent situaci v Jablonci předem reflektoval a proto se svému klientovi nebál připravit velice štědré finanční podmínky. Konkrétní částka na povrch sice zatím nevyplavala, ale je jasné, že cena levého beka se zkušenostmi z pražské Sparty, Českých Budějovic nebo Vlašimi nebude nízká.

V Jablonci by se v nejbližších dnech mohlo sejít hned několik bývalých fotbalistů Teplic. Podle zákulisních „drbů“ má blízko k přestupu do zeleného dresu také útočník Jakub Hora, za něhož je vedení ochotno zaplatit téměř jedenáct milionů korun. Ačkoli se teplický celek dlouhou dobu bránil a svůj klenot nechtěl za žádnou cenu pustit, vábení peněz nakonec nejspíš neodolá. Jeho představitelé totiž touží do finanční stabilizaci klubu a toho bez prodeje některých svých opor bohužel pro ně nedosáhnou.

Foto: ceskatelevize.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články