O Svozila z Opavy mají zájem přední české kluby, blíží se přestup?

                   

Opava se v současné době pohybuje ve druhé polovině tabulky 1. české fotbalové ligy. I když tým jako celek nedosahuje bůhvíjak přesvědčivých výsledků, najdou se v jejích řadách i tací, kteří po herní stránce své spoluhráče markantně převyšují. Jedním z nich je i Jaroslav Svozil, o něhož se podle informací českých sportovních médií zajímá hned několik tuzemských klubů včetně Jablonce nebo Viktorie Plzeň. Opustí talentovaný bek po této sezóně řady svého nynějšího zaměstnavatele?

Opava nadějného hráče na 99,9 % neudrží

Pětadvacetiletý Jaroslav Svozil prožívá po osobní stránce zatím neúspěšnější fotbalový ročník, který podle všech předpokladů vyvrcholí přestupem do předního českého klubu. Ačkoli by Opava o jeho služby stála i nadále (stoper má ostatně pořád platnou smlouvu), zřejmě nakonec podlehne vábení peněz, které za hráče může utržit. Odchovanec fotbalové Olomouce se drží na absolutním vrcholu v počtu vyhraných obranných zákroků, jichž zatím zvládl 288. Celkově má za sebou již 407 zákroků, čímž se z pohledu celé ligy řadí na úctyhodné třetí místo. Dá se předpokládat, že do konce sezóny tato čísla ještě výrazně vzrostou.

Sportovní manažer Opavy se v posledních dnech nechal slyšet, že mladíkovi výkony ještě stále nedosáhly vrcholu a dá se očekávat jeho další zlepšení. Zároveň dodal, že pokud přijde lukrativní nabídka, bude ochotný hráče pustit. Můžeme si jen domýšlet, co si vedení Opavy pod slovem „lukrativní“ vlastně představuje. Nicméně už teď je jisté, že o drobné z hubeného prasátka rozhodně nepůjde.

Které týmy Svozila sledují?

Jméno Jaroslav Svozil se nyní často skloňuje na stadionech Jablonce a Plzně, jak jsme zmínili již v předchozí části. Dále o něj stojí také v Mladé Boleslavy nebo Zlínu. Výkony stopera hrajícího poprvé v životě nejvyšší soutěž zaujaly i skauty jednoho z prvoligových tureckých celků. Kterému klubu se jej nakonec podaří ulovit? Hráčův zástupce Martin Štěpanovský neskromně pronesl, že proti Zlínu ani Boleslavi nic nemá, jenže míří daleko výš. Pokud tedy přijde konkrétní nabídka z Jablonce nebo Plzně, rozhodně nebudou váhat. Samozřejmě ani štace v Turecku nezní špatně, nicméně sám Svozil raději preferuje českou ligu.

Ačkoli jsme vám nastínili hned několik možných scénářů, tak manažer Opavy Grussmann se zatím před médii dušuje, že žádná nabídka k němu dosud nedoputovala.

„Doslýchám se, že o něj mají některé kluby zájem, ale konkrétní nabídka na stole neleží. Nikdo mi kvůli němu ani nevolal.“

Foto: sportrar.tv

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články