O Plavšiće je zájem ze Španělska i Itálie, Sparta však s prodloužením smlouvy vyčkává

                   

Před čtyřmi lety za něj zaplatila pražská Sparta v přepočtu 26 miliónů korun, přesto se s prodloužením smlouvy zdráhá. Pětadvacetiletý srbský křídelník Srdjan Plavsić se tak může již v létě stát volným hráčem. Ne však na dlouho, zájem o rychlonohého hráče mají i jak celky ze Španělska, tak Itálie, Belgie nebo Polska. Ten by přesto podle instagramového účtu Sparťanské zprávy nejraději setrval na Letné.

„O Plavšiče je zájem ve Španělsku, Itálii, Polsku a Belgii. Pokud by smlouvu neprodloužil, stal by se z něj volný hráč v ideálním věku, který by byl na evropském trhu velmi zajímavý,“ prohlásil Plavšićův agent Igor Gluščevič pro ruik.cz. „Teď se nic neděje. Můj plán je, že bych kolem reprezentační přestávky (koncem měsíce) přišel na Letnou a jednání o podpisu nové smlouvy by pokračovala,“ dodal.

Srbský křídelník nastupoval pod trenérem Václavem Kotalem spíše sporadicky, změna kouče mu však přinesla více pozornosti. Od nástupu ex-plzeňského kouče Pavla Vrby nastoupil ke všem čtyřem utkáním, ve kterých zaznamenal i dvě branky. „Srdjan je se svojí rolí spokojen. Snaží se hrát dobře a pomoci Spartě k co nejlepším výsledkům,“ dodal Gluščevič pro ruik.cz. Přesto ani tři měsíce před koncem Plavšićovy smlouvy není jasné, zda na Letné bude pokračovat.

Podle informací instagramového účtu Sparťanské zprávy je jedním ze zájemců španělský Cádiz, který aktuálně okupuje třinácté místo tabulky La ligy. Pozornost údajně vyvolává bývalý hráč Crvne Zvezdy Bělěhrad i u zástupců italského Hellasu Verona, kde působí i český reprezentant Antonín Barák. Mezi další zájemce patří belgické kluby Zulte-Waregem, Eupen nebo polský Lech Poznaň.

Sparta však vyčkává s podepsáním nových smluv i u dalších hráčů. Jak jsme již dříve informovali, stále není jasné, zda na Letné bude pokračovat rumunský brankář Florin Nita. Smlouvu do léta letošního roku pak mají i stoper Dominik Plechatý, záložník Michal Sáček nebo útočník Libor Kozák, který po příchodu Pavla Vrby září a zaznamenal dva góly a dvě asistence.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články