Florin Nita ve Spartě září, přesto mu Sparta stále nenabídla novou smlouvu. Je na cestě Vaclík ze Sevilly?

Zdroj fotografie: Reuters

Přesto, že matné výkony pražské Sparty si v posledních kolech příliš obdivu nezískaly, potlesk si vždy zasloužil. Rumunský brankář Florin Nita se dostal do skvělé formy a drží Letenské nad vodou. Je však otázkou, jak dlouho. Třiatřicetiletému golmanovi totiž již letos v létě končí smlouva a Sparta mu i přes zlepšenou výkonnost stále novou nenabídla. Rýsuje se na obzoru návrat Tomáše Vaclíka?

„Byl úžasný. Je normální, že ocenění dostane střelec, ale… Vlastně už jsem to dlouho nevyhrál, mám z toho radost, takže žádný Florin! Ne, dělám si legraci. Florin je úžasný, už v Opavě nás za stavu 1:0 a 2:0 velmi podržel. Je to výborný gólman a jsme rádi, že ho máme,“ prohlásil pro Sparta TV David Moberg Karlsson po vítězném utkání v Mladé Boleslavi, ve kterém Rumun zářil. Své místo na Letné však jisté nemá, vše závisí na Seville.

Tomáš Vaclík nastupoval i za švýcarskou Basilej. (zdroj: Дмитрий Голубович, wikimedia.org)

Jednatřicetiletý Tomáš Vaclík se aktuálně zotavuje z dlouhodobého zranění a jeho pokračování v dresu španělského celku je s otazníkem. Dlouholetému českému reprezentantovi končí smlouva také letos v září a i přesto, že v průběhu tří sezón na Apeninském poloostrově nastupoval pravidelně, letošní výpadek jej může stát místo. To je pravděpodobně důvod, proč Sparta s podepsáním Nity otálí.

„[Aktuální situace se] nezměnila. Zachytil jsem kolem sebe informace, že se Sevilla domluvila s jiným gólmanem. Nevím, jestli je to pravda. Oficiálně jsem dostal zprávu, že během lednového přestupového období nikdo nepřijde, protože počítají, že budu brzy připraven do hry,“ prohlásil pro sport.cz Vaclík.

Je jasné, že pokud by se rodák z Ostravy, který rudé barvy hájil v letech 2012 až 2014 chtěl vrátit do Česka, právě Letná je pro něj jasnou destinací. Jak však sám přiznává, ve Španělsku je spokojený. „Rodině se v Seville líbí. Klub, město i liga, to vše je super. Bohužel nevím, jestli moje nadšení sdílí i vedení. V kádru jsme čtyři, jimž končí smlouva. A s trojicí dalších hráčů rovněž nikdo nejednal,“ dodal pro sport.cz. Právě na Seville tak zřejmě bude záviset i přestupová politika Sparty týkající se golmanů.