O Martina Dúbravku se perou přední evropské kluby, rýsuje se přestup?

i Foto: hetrik.sk
                   

Není tomu tak dávno, co Martin Dúbravka pravidelně nastupoval v brance tuzemského celku AC Sparty Praha. Svou herní fazónou zaujal natolik, že jeho další fotbalovou štací se v létě minulého roku stal Newcastle United, který je stálým účastníkem anglické Premier League. Nyní to vypadá, že kariéra slovenského strážce svatyně se posune ještě o stupeň výš. Zájem o něj totiž projevily evropské velkokluby, v čele s německým gigantem Bayernem Mnichov!

Hvězdou týmu ihned po příchodu

Rodák ze Žiliny pod vedením manažera United Rafaela Beníteze dlouhodobě odvádí skvělé výkony. Prakticky od prvního utkání se stal oporou týmu, což dokázal potvrdit i statisticky, když z dvanácti zápasů udržel celkem čtyřikrát čistý štít. Newcastle nicméně i tak opanuje pouze střed tabulky a žádné velké zázraky se o něj letos ani v budoucnu nečekají. Vyrovnané výkony Dúbravky ovšem přilákaly zraky předních evropských klubů, mezi nimiž se nachází například londýnský Arsenal nebo Juventus Turín.

Nejpravděpodobnější scénář? Stěhování do Německa

Ačkoli by působení v italském klubu po boku Cristiana Ronalda znělo skutečně lákavě, daleko pravděpodobněji se jeví přesun do Bayernu Mnichov. Vedoucí celek bundesligy a pravidelný účastník Ligy Mistrů aktuálně řeší blížící se odchod brankáře číslo 2 Svena Ulricha, kterému po sezóně končí smlouva. Dúbravka by tak měl zaujmout jeho místo a krýt záda Manuelu Neuerovi, který pravidelně nastupuje také v německém reprezentačním týmu, s nímž získal v roce 2014 titul mistra světa.

Sám Dúbravka se zatím k mediálním spekulacím nevyjádřil, jeho agent Pavel Zíka ale všechny uniklé informace potvrdil. Stane se exsparťanský gólman dvojkou Bayernu? Nebo snad dokáže sesadit současnou jedničku? Fotbal je nevyzpytatelný a možné je opravdu všechno.

Foto: hetrik.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články