Nový trenér Baníku Smetana poprvé promluvil o hráčích, potenciálu i psychice mužstva

                   

Třináct let uplynulo od posledního působení ostravského Baníku v hlavní části evropských pohárů, tehdy jen těsně nepostoupil v prvním kole Poháru UEFA přes ruský Spartak Moskva. Slezský klub od té doby opustil nejen milované Bazaly ale i několik majitelů, stejně jako trenérů. Právě Luboš Kozel měl být tím, kdo Baník opět pošle do pohárů, opak se však stal pravdou a na lavičku Slezanů tak usedne mladý trenér Ondřej Smetana.

Osmatřicetiletý Smetana, který má za sebou coby útočník působení ve Slovanu Liberec, Slovanu Bratislava nebo Senici, v úvodním rozhovoru pro klubový web prohlásil, že rozhodnutí klubu přijal zodpovědně. „Jsem rád za důvěru, kterou mi tím vedení klubu dalo najevo. Určitě k této výzvě nechci přistoupit s myšlenkami, že dojedeme sezonu, a pak se uvidí,“ dodal Smetana, který nebude nejstarším článkem v kabině mužstva. Tím zůstává o několik týdnů starší brankář a kapitán Jan Laštůvka.

„Jde samozřejmě o to dostat mužstvo nahoru. I po psychické stránce. A ruku v ruce s tím se budeme snažit co nejvíce pracovat na herním zlepšení každého jednotlivého hráče. Na každém tréninku. To je cesta, kterou se chceme vydat,“ dodává pro fcb.cz kouč, kterého v trenérském štábu doplní i trio bývalých hráčů a legend klubu ve složení Václav Daněk, Ivo Staš a Jan Baránek mladší.

„Práci s týmem teprve začnu, takže do podrobnějších věcí se pouštět zatím nebudu,“ míní. Věří však, že deváté místo pro Baník nemusí být konečné. „V každém případě je to mužstvo, které má potenciál. Stejně tak jsem přesvědčen, že budeme mít v práci po trenéru Kozlovi na co navázat. Myslím si, že tady odvedl kus práce,“ míní. Jak však již dříve naznačoval i sportovní ředitel klubu Alois Grussmann, nadcházející půlrok může být pro některé hráče konečnou.

„S některými hráči si ale naopak budeme muset o práci, kterou momentálně v Baníku odvádějí, promluvit. I to bude součástí cesty, po které se chceme od prvního tréninku vydat. Myslím si, že tohle mužstvo má na to, aby hrálo dobrý a atraktivní fotbal,“ zakončil pro klubový web. Jak Smetana odstartuje své působení na lavičce Baníku se ukáže již v neděli, kdy Slezany čeká úřadující mistr a první tým aktuální tabulky v Edenu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články