Nový prezident Barcelony promluvil o návratu Guardioly, Xaviho i možné budoucnosti Superligy

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Vypadnutí v osmifinále Ligy mistrů, třetí místo ve španělské nejvyšší soutěži i finanční problémy. Fotbalová Barcelona má za sebou náročnou sezónu, i proto se spekuluje o řadě možných změn. Krátkodobé plány představil na tiskové konferenci nový prezident klubu Joan Laporta.

Začínáme nový projekt, který přinese barcelonským fanouškům mnoho radosti,“ prohlásil Laporta, který se na místo prezidenta klubu vrátil v březnu po jedenácti letech. „Prohry v nás zanechaly stopu, a proto musíme náš tým vylepšit. Příští týden oznámíme první posily. Už se nemůže dít to, co se stávalo v minulých letech, že klub na prohry nereagoval,“ prohlásil.

i

Zároveň se vyjádřil i k neúspěšnému projektu Superligy, ze které postupně odešly i španělské velkokluby. „Naše účast v Superlize byla již smluvená, když jsem do klubu dorazil a pro Barcelonu byla účast v ní důležitá. Klub jako Barca nemohl stát bokem, a proto jsme došli k závěru, že chceme být součástí tohoto projektu. Samozřejmě to však chceme projednat s našimi fanoušky,“ pokračuje Laporta.

Dlouhodobě se mluví i o finančních problémech katalánského klubu, který v současné době prochází auditem. „Momentálně si procházíme mnoha finančními problémy, ale chceme se z této situace dostat. Vždy však budeme připraveni vést dialog,“ dodává. „Některé věci, na které audit ukázal, jsou velmi znepokojující a překvapivé. Chceme však být transparentní a vše budeme vysvětlovat,“ míní.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Promluvil i o dvou možných jménech, které by se podle spekulací španělských médií měly na Camp Nou objevit. Jedním z nich je současný manažer saudskoarabského Al Sadd a klubová legenda Xavi. „V současnosti respektujeme smlouvu, kterou máme s Koemanem. Jsme ale v kontaktu i se Xavim a probíráme i společné myšlenky. V současné době bych však Koemana neodepisoval, ač slyšíme v médiích řadu jmen,“ řekl.

Vyjádřil se i k možném budoucím příchodu bývalého kouče Barcy Pepa Guardioly, ten má však stále platný kontrakt v anglickém Manchesteru City. „Jestli je Guardiola můj sen? Nejsem tu od toho, abych hovořil o snech. Jsem tu, abych hovořil o realitě. Když hovoříme s Guardiolou, tak myslím jen na jednu věc – doufám, že tento víkend vyhraje Ligu mistrů. Je to velký přítel,“ zakončil Laporta.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky