Nový lodivod na lavičce národního týmu Chytrý promluvil o stoperech, Kuvajtu a taktice – SportyŽivě

Nový lodivod na lavičce národního týmu Chytrý promluvil o stoperech, Kuvajtu a taktice

Národní tým čeká v prostředí olomouckého Androva stadionu přípravné utkání proti výběru Kuvajtu. Asistent hlavního kouče Jiří Chytrý, který pro listopadová utkání povede reprezentaci, promluvil o stoperech a taktice.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bez hlavního stratéga Jaroslava Šilhavého na lavičce odehrají čeští reprezentanti dvě listopadová utkání. Nejprve se během zítřejšího večera utkají v rámci přátelského utkání s výběrem Kuvajtu, v úterý je pak čeká kvalifikační zápas proti Estonsku. Sedmapadesátiletého Šilhavého, který byl pozitivně testován na koronavirus, tak musí dočasně nahradit asistent Jiří Chytrý.
Podle něj však probíhá se Šilhavým komunikace na dálku a hlavní kouč tak bude moci zasahovat do utkání. „Věci k zápasu máme nachystané a máme jasnou představu, plán i harmonogram. Bude se to sice odvíjet během zápasu. Jaroslav Šilhavý bude mít možnost do zápasu nějak zasáhnout a vstoupit, když bude cítit, že je to potřeba, ale jinak spolu během utkání komunikovat nebudeme,“ prohlásil na tiskové konferenci Chytrý.


iZdroj fotografie: Reuters

Ten zároveň varuje před sílou soupeře, přesto je podle něj český národní tým jasným favoritem. „Z dostupných materiálů jsme viděli, že jsou to technicky vyspělí hráči, hlavně směrem do ofenzivy, která je jejich předností. Dokážou si poradit ve hře jeden na jednoho. My věříme, že budeme dominovat utkání a donutíme je k chybám a dostaneme je pod tlak. Doufáme, že dokážeme využít slabin v obraně a vstřelíme branky,“ doplňuje.

Experimenty trenéři nechystají

Trenérský štáb zvažoval pojetí přípravného utkání – ve hře byl jak taktický experiment, tak nasazení stálé sestavy nebo příprava na nadcházející duel proti Estonsku. Podle Chytrého nakonec padla volba právě na poslední možnost. „Nakonec jsme se rozhodli, že zápas s Kuvajtem použijeme jako přípravu na Estonsko, ne jako experimentování,“ prohlásil. Přesto se dají očekávat nové herní změny směrem k ofenzivě.


izdroj fotografie: Reuters

Z velké části bude sestava asi podobná, ale některé posty máme s otazníkem a teprve se budeme rozhodovat, jak nastoupíme do utkání s Estonskem. Budeme si chtít ale vyzkoušet některé věci, především směrem do ofenzivy,“ míní. Šanci nastoupit podle něj mají všichni hráči, reprezentační premiéru by si tak mohl zapsat také stoper pražské Sparty Filip Panák. „Šanci mají všichni. My jsme avizovali svou roli bude hrát i aktuální pocit z tréninkových jednotek,“ pokračuje.

Kdo doplní Kalase? Uvidime, tvrdí Chytrý

„V Bělorusku to bylo ovlivněno také tím, že byl indisponovaný Tomáš Kalas, který je ale nyní k dispozici a je předpoklad, že odehraje zápasy během tohoto srazu. A my se rozhodneme, s kým zápasy odehraje. Pokud vše půjde podle plánu, tak zápasy odehraje Tomáš Kalas společně s některým z hráčů, které máme k dispozici,“ zakončil s tím, že brankářskou jedničkou pro přípravné utkání bude olomoucký odchovanec Aleš Mandous.

Zdroj: FAČR

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně