Nominace Jaroslava Šilhavého a nováčkem i navrátilci

                   

Další kvalifikační utkání o EURO 2020 se kvapem blíží. Většina českých fanoušků ještě teď hořce skousává drtivou porážku od Anglie a stejně tak i v přátelském zápase proti Brazílii. Neúspěšná klání dala jasně najevo, že národní tým potřebuje do žil vlít novou krev. Trenér Jaroslav Šilhavý proto pro následující červnový dvojzápas s Černou Horou a Bulharskem do služeb reprezentace povolal jednoho nováčka a také tři navrátilce, kteří se v dresu s hrdým lvem na hrudi již dlouhou dobu neobjevili. O koho se jedná a s jakými statistikami do tuzemského výběru přichází?

Michal Sadílek

Absolutním nováčkem v sestavě Jaroslava Šilhavého je devatenáctiletý talent Michal Sadílek, jenž už ve svém útlém věku okusil jednu z předních evropských soutěží a také Ligu Mistrů. Sadílek prošel mládežnickými kategoriemi nizozemského PSV Eidhoven, který jej letos poprvé povolal do služeb A-týmu. Pro mnoho českých fanoušků i novinářů představuje jednu velkou neznámou, nicméně v Holandsku o sobě stihl během jedenácti zápasů dát vědět. Záložník původem z Uherského Hradiště má na kontě jednu branku a jednu gólovou asistenci v Eredivisii. V Lize mistrů odehrál jedno utkání, v němž skórovat nedokázal. Nicméně je velkým příslibem do budoucna jako pro Eidhoven, tak pro českou reprezentaci.

Libor Kozák

Prvním navrátilcem do kádru národního výběru je devětadvacetiletý útočník Libor Kozák, který v minulosti prošel čtyřmi kluby italské Serie A, čtyři roky působil také v anglické Aston Ville, s níž v roce 2017 sestoupil do nižší soutěže. Patří mezi fotbalisty, kteří většinu svých profesionálních let laborují se zraněními, proto se jeho vývoj zpomalil, ba až téměř zastavil. Restart kariéry ve Slovanu Liberec mu nakonec vyšel, vstřelil sedm branek a výrazně si řekl o další zahraniční angažmá, které je stále jeho prioritou. Reprezentační pozvánka je příjemným bonusem na závěr povedené sezóny.

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí kdysi tvořil základní jádro pražské Sparty společně s Bořkem Dočkalem. Oba záložníci byly navíc pravidelnými účastníky reprezentačních akcí. S velkými ovacemi a očekáváním přestoupil v roce 2016 do italské Bologny hrající Serii A. V jejích barvách se mu ovšem nedařilo, vypadl ze sestavy a i pozvánky do národního týmu přestaly chodit. Letos je to ale už zase Ladislav Krejčí, jakého známe! V osmnácti ligových zápasech sice neskóroval, ale na tři branky přihrál. Zlepšení přišlo hlavně co se týče herního projevu. Dle spekulací by se během letní přestávky mohl vrátit do Čech. Naváže v kvalifikaci o EURO na svou dřívější slávu?

Jakub Brabec

Odchovanec Viktorie Žižkov prožil nejlepší období své dosavadní kariéry ve Spartě, za kterou odehrál celkem 71 zápasů. Vysloužil si také pozvánku do národního týmu. Poté se přes béčko Sparty a Brno dostal do KRC Genk, kde vydržel po dobu tří let. Příliš prostoru ovšem nedostal, takže logicky vypadl i z nominace reprezentace. Vrací se až nyní, protože momentální plzeňské působiště mu zřejmě svědčí, v závěru sezóny nastupoval pravidelně. Přesvědčí fanoušky i trenéra Šilhavého, že si zaslouží další šanci?

Foto: howlingpixel.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články