Nicolae Stanciu otevřeně promluvil o svém odchodu z Edenu. Kam by rád přestoupil?

Rumunský středopolař Nicolae Stanciu patří i v letošním ročníku k oporám pražské Slavie, přesto se opět spekuluje o jeho možném odchodu do zahraničí. Nyní k celé situaci pro rumunská média promluvil sám osmadvacetiletý hráč.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nicolae Stanciu a možný odchod z Edenu. To bylo jedno z hlavních témat rumunských médií na přelomu roku. Agentka osmadvacetiletého středopolaře pražské Slavie Anna Maria Prodanová totiž prohlásila, že intenzivně pracuje na odchodu jednoho ze stavebních kamenů středu pole úřadujícího českého šampiona. „Snažím se ten přestup dotáhnout. Uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásila podle ČTK s tím, že Stanciu byl na odchodu již minulé sezoně. „Nyní je to ještě žhavější,“ dodala.

Podle mých zdrojů je severoamerická MLS jednou z lig na kterých pracují,“ psal na svůj Twitter renomovaný rumunský sportovní novinář Emanuel Rosu. „Ale není to jedná možnost, stále je ve hře i Evropa. Na rozdíl od toho, co Anamaria říká však musím podotknout, že kontakty jsou teprve v počáteční fázi,“ prohlásil a uklidnil tak příznivce sešívaných. Nyní se k možnému transferu vyjádřil i sám Stanciu.

iZdroj fotografie: Reuters

Rumunský reprezentant, který za Slavii letos zaznamenal 6 branek a 10 asistencí, informace o jednoznačnosti svého odchodu dementoval. „Vyhráli jsme vše, co se vyhrát dalo. Do konce smlouvy mi zbývá ještě rok a půl. Opravdu nevím, co se stane, jen vím, že mě tu lidé mají rádi, trenér mě má rád. Nevím, co se stane, kdybych dostal určitou nabídku,“ prohlásil pro rumunský server Antena Sport.

Trenér mě v létě nepustil, tvrdí

Totéž se stalo v létě, kdy jsem měl nabídku odejít, ale trenér se rozhodl mě nepustit,“ reagoval na nabídku tureckého Galatasaraye, která byla podle slov šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka velmi nízká. „První nabídka byl pro nás šok a zklamání. Celá ta atmosféra toho přestupu, respektive nepřestupu pak byla velmi zbytečná,“ prohlásil v již v létě po neúspěšných jednáních Tvrdík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Stancia je tak jeho zimní odchod z Edenu nepravděpodobný. „Nezáleží to na mně, cítím se tu velmi dobře. Pokud nepřijde mimořádná nabídka jsem si jistý, že zůstanu až do léta a udělám vše pro to, abych vyhrál další titul,“ dodal Stanciu, který v letošním ročníku nastoupil do téměř tří desítek utkání. Osmadvacetiletý středopolař promluvil i o své budoucí vysněné destinaci.

Španělsko by mi vyhovovalo, tuší

Tou by mělo být Španělsko. „Myslím, že španělská liga by mi vyhovovala. V osmadvaceti letech je těžší dostat se do špičkové soutěže, ale nikdy nevíte, co se může stát,“ doplnil bývalý hráč pražské Sparty, belgického Anderlechtu nebo saudskoarabského Al-Ahli pro Antena Sport.

Zdroj: Aktuálně, SportyŽivě, Antena Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články