Bývalý stoper Slavie Ngadeu opouští Belgii. Kam má namířeno?

Tři roky uplynuly od jeho odchodu z pražského Edenu do Belgie. Nyní by dvaatřicetiletý stoper mohl zamířit na další adresu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V sešívaných barvách strávil jen tři ročníky, přesto na něj žádný z tuzemských fotbalových příznivců nezapomene. Kamerunský reprezentant Michael Ngadeu-Ngadjui patřil mezi nejlepší ligové obránce v samostatné historii a pomohl svém klubu až do Ligy mistrů. V létě 2019 pak zamířil do další destinace. Belgický Gent za něj zaplatil bezmála čtyři a půl milionu eur, tedy více než sto milionů korun.

V týmu ze stejnojmenného čtvrtmiliónového města na severu země se stal oporou. Robustní stoper dosud za Gent odehrál 170 utkání, letos odehrál kompletní třicetizápasovou porci. Přesto se zdá, že se aktuálně čtvrtý celek tamní Jupiter Pro League bude muset s důrazným obráncem rozloučit. Ngadeu-Ngadjuimu totiž končí po sezóně v klubu smlouva a novou zřejmě nepodepíše.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Gent navíc bojuje s finančními potížemi a je otazníkem, zda si vůbec může pokračování Kameruncova angažmá dovolit. Ngadeu-Ngadjui by tak musel pro pokračování v Belgii snížit své platové požadavky nebo souhlasit s odchodem do jiného klubu. S agenty bývalého hráče rezervy Norimberku a rumunského celku Botosani tak již jednají zástupci zámožnějších celků. Podle tureckého serveru Antalyam se o statného beka zajímá zejména turecký Antalyaspor.

Zájem z Turecka

Aktuálně desátý celek tamní nejvyšší soutěže si bezpochyby může jeho vysoký plat dovolit. Navíc se bude chtít v příštím ročníku vyhnout pokračování letitých bojů o záchranu a rád by začal vyztužovat svou defenzivu. Receptem by mohl být právě kamerunský reprezentant, který má na svém kontě mimo úspěchy v české lize také triumfy na africkém šampionátu či v belgickém poháru.

Belgický deník Nieuwsblad však informuje o tom, že Ngadeu-Ngadjui by mohl zamířit i do exotičtější destinace. Jedním z výrazných zájemců o jeho služby je totiž čínský klub Peking Guoan. Jeden z partnerských celků pražské Slavie aktuálně vede bývalý dlouholetý brankář Stanley Menzo, který si právě Kamerunce vyhlédnul jako novou posilu. Čínská soutěž však začíná již v polovině dubna a celý přesun by tak mohl proběhnout již před vypršením smlouvy.

Agenti tlačí na předčasný konec

Právě na to v současnosti agenti dvaatřicetiletého obránce tlačí. „Vyvíjí se tlak k odchodu a zkoumá se, zda by se mohl Ngadeu-Ngadjui vyvázat ze své končící smlouvy již dříve. Gent se jej však nechce zbavit, i kdyby mohl inkasovat malou finanční částku. Má totiž málo obránců,“ tvrdí Nieuwsblad. Zůstává tak otazníkem, na jaké adrese bude v nadcházejících týdnech někdejší nejlepší stoper české ligy působit.

Jaké další zahraniční angažmá by měl Ngadeu-Ngadjui zvolit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články