Nezajímá mě, jak jsme s nimi hráli minule. Jsme tu, abychom vyhráli, má jasno Vladimír Coufal

Před přátelským utkáním Česka s Tureckem promluvil obránce Vladimír Coufal o motivaci i o síle soupeře. Co všechno prozradil o sestavě?

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace
                   

Po jasném vítězství 5:0 nad Faerskými ostrovy čeká českou fotbalovou reprezentaci další přátelské utkání. Tentokrát změří síly s Tureckem. Nepotřebujeme žádnou speciální motivaci. Hrajeme za reprezentaci, hraje se na pěkném stadionu, bude fajn atmosféra a chceme ho vyhrát, jako každý jiný zápas za reprezentaci,“ řekl na tiskové konferenci Vladimír Coufal, který se ve středu blýskl parádní přihrávkou na úvodní český gól.

Coufal: Vnímáme sílu soupeře

V posledních dvou vzájemných duelech s Tureckem fotbalisté se lvem na prsou nedokázali skórovat. To ale obránce West Hamu netrápí. Nekoukám se do historie a nezajímá mě, jak jsme s nimi hráli minule. Teď nás čeká nový zápas a chceme uspět s tímto týmem, s jakým tu jsme. Vnímáme jejich sílu, budou hrát před bouřlivou kulisou, ale jsme tu proto, abychom vyhráli,“ má jasno ostravský rodák.

iZdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Turecko má v týmu řadu výtečných fotbalistů. Sílu soupeře si třicetiletý Coufal dobře uvědomuje. Jsou to výborní hráči a působí ve velkých klubech a dobrých soutěžích. Trenéři nám připravili klasicky rozbor a řekli jsme si, co chceme hrát. Byly bychom hloupí, kdybychom jejich hráče neznali. Vždycky měli dobré individuality a nečeká nás nic jednoduchého,“ tuší Coufal.

Před středečním utkáním zaujal pravý bek gestem, když malému chlapci, který ho při nástupu doprovázel, dal svou bundu. „Dokázal jsem se vžít do jeho situace i díky tomu, že mám asi stejně starého miláčka doma. A když jsem viděl, jak se klepe, tak jsem mu tu bundu dal. Tak třeba mu to trochu pomohlo,“ poznamenal Vladimír Coufal. Zápas Turecko – Česko se odehraje v sobotu od 18 hodin, přímý přenos vysílá ČT Sport. Trenér Šilhavý plánuje udělat jen dvě změny v základní sestavě.

Vyhrají Češi v Turecku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články