Neymar už je znovu miláčkem pařížského publika

Foto: dailymail.co.uk

Pár týdnů zpátky mu většina příznivců Paris Saint-Germain nemohla přijít na jméno. Když se poprvé od začátku nového ročníku objevil na hřišti, dočkal se neutichajícího pískotu. Nyní už má ale nejspíš nejhorší období kariéry definitivně za sebou. Brazilec Neymar sklízí chválu na všech frontách, protože od svého návratu hraje úplně jako vyměněný. Zatím nastoupil do čtyř zápasů, v nichž třikrát skóroval a pokaždé se jednalo o branku vítěznou. Hrát pod tlakem mu zřejmě svědčí.

Neymar nechává minulost za sebou a soustředí se výhradně na fotbal

Když se sedmadvacetiletý útočník poprvé po letní pauze objevil v základní sestavě PSG, vyslechl si opravdu nevybíravé reakce domácího publika. Není se čemu divit, Brazilec zoufale toužil po návratu do Barcelony a na adresu slavného francouzského klubu nešetřil negativními komentáři. Když z přestupu nakonec sešlo, najednou nebylo zbytí a musel přijmout situaci takovou, jaká byla. Ukázalo se, že Neymar dokáže pod obrovským tlakem veřejnosti hrát na opravdu vysoké úrovni.

První přesný zásah zaznamenal brazilský kanárek v zápase proti RC Strasbourg. V něm celek z Paříže dlouhou dobu marně ostřeloval branku soupeře a téměř dokonce se zdálo, že duel skončí smírem. Jenže ve druhé minutě nastavení se o slovo přihlásil Neymar a jeho jméno se tak poprvé v sezóně neslo stadionem v pozitivním duchu. PSG poté vycestovalo v rámci šestého kola Ligue 1 na horkou půdu Olympique Lyonu a dlouho to vypadalo, že utkání skončí za nerozhodného stavu. Tři minuty před koncem se ovšem právě Neymar dostal k dalekonosné střele do protipohybu domácího brankáře a svou trefou rozhodl o konečné výhře hostí.

Dosud poslední vítěznou branku, kterou si Neymar připsal do statistik, zaznamenal v dosud posledním zápase proti Bordeaux. Sít soupeře konkrétně rozvlnil v 70. minutě. Nebýt jeho střelecké potence a zápalu pro hru, mohlo by PSG jen těžko pomýšlet na první místo v tabulce, na němž se aktuálně hřeje.

Trenér jej chválí, i sám fotbalista je spokojený

Neymar se po duelu s Bordeaux vydal na tiskovou konferenci, v rámci které pronesl slova, jež zahřála fanoušky pařížského klubu na duši:

„Vztah s fanoušky je teď výrazně lepší, za což jsem nesmírně vděčný. Jsem tu proto, abych PSG pomohl k dosažení těch nejvyšších možných cílů. Položím na hřišti život pro úspěch Paříže. Chci, abychom všichni společně slavili úspěchy.“

Německý trenér ve službách PSG Thomas Tuchel svou největší hvězdu chválí, ale samozřejmě dodává, že v něm vidí ještě mnohem větší potenciál:

„Může být ještě lepší. Ještě nedosáhl hranice svých možností. Může být lepší a také bude lepší. Mohu potvrdit, že se stoprocentně soustředí na tým a všechno zlé hodil za hlavu. Na trénincích odvádí maximum a přínosem je také v kabině.“

A fanoušci s ním téměř souhlasí. Zdá se, že ačkoli byla Neymarova zrada opravdu bolestivá, s příznivci Paříže nakonec zakope válečnou sekeru.

Foto: dailymail.co.uk