Newcastle United přijal zvláštní opatření kvůli obavám z koronaviru

i Foto: talksport.com
                   

Obavy z nákazy koronavirem čím dál tím více prostupují do světa sportu. Lékaři slavného fotbalového klubu Newcastlu United kupříkladu zakázali hráčům, aby si před tréninkem podávali ruce. Šlo přitom o tradici, která se v útrobách tréninkového centra mužstva udržovala pěknou řádku let. Informaci deníku BBC poskytl trenér Steve Bruce, který stejně jako jeho svěřenci doufá, že bude krize zažehnána.

V Británii se dosud potvrdilo 19 případů nakažení koronavirem

Evropa se pomalu připravuje na variantu, že kvůli šířící se nákaze novým koronavirem dojde k pandemii. Ačkoli největší počet nakažených mimo pevninskou Čínu a asijské země hlásí Itálie, ani v Anglii se lidé kvůli devatenácti potvrzeným pacientům necítí bezpečně. Bující krize už si začínají všímat i slavné sportovní celky. Manchester United například zrušil pobyt ve španělském hotelu, kde před nimi působil čínský klub.

V Newcastlu United zas lékaři nakázali hráčům i členům realizačního týmu, aby si před tréninkem nepodávali ruce. Šlo přitom o léta dodržovanou tradici. Hlavní trenér A týmu Steve Bruce komentoval situaci v rozhovoru pro deník BBC následovně:

„Dlouhé roky dodržujeme pravidelný rituál. Spočívá v tom, že když se ráno všichni sejdeme v tréninkovém centru, namísto pozdravu si plácneme. Na doporučení lékařů jsme od toho nyní museli upustit. Naštěstí máme skvělého lékaře, který se o nás stará a neponechá nic náhodě.“

Premier League má za sebou už 27 zápasů a tabulku s jasným náskokem vede Liverpool. Newcastle United se momentálně krčí na čtrnácté příčce a v posledních pěti zápasech uhrál jen pět bodů. Na výrazný posun to tedy zatím opravdu nevypadá.

Opatření v Itálii jsou zatím mnohem zásadnější

Newcastle je jedním z prvních anglických klubů, který se na zvýšený výskyt koronaviru COVID – 19 rozhodl reagovat. V Itálii je situace výrazně horší. Zrušeno bylo již 40 fotbalových zápasů, utkání Serie A a Evropské ligy se hrála za absence diváků. Všichni s napětím sledují, jak se situace kolem případné pandemie vyvine a samozřejmě doufají, že další špatné zprávy už neuslyší.

Foto: talksport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články