Neuvěřitelná příhoda hvězdy Man City: Myslel jsem, že nehraju, tak jsem vypil 10 piv. Pak zavolal trenér

V dresu Manchesteru City odehrál více než dvě stovky utkání, slavil mistrovský titul i vítězství v FA Cupu. Na jeden kuriózní večer přesto nezapomene.

i Zdroj fotografie: Manchester City
                   

Jeho jméno stále mezi fanoušky Manchesteru City a anglického fotbalu rezonuje. Bývalý pravý obránce Micah Richards byl klenotem akademie Manchesteru City, v jehož dresu nastoupil ke 246 utkáním včetně zápasů Ligy mistrů. Třináctkrát se probojoval také do anglické reprezentace, jenže jeho fotbalovou pouť brzdila četná zranění. Vítěz Premier League a FA Cupu tak často jen vysedával na tribuně a bojoval se zraněním kolene.

To se dlouhodobě opakovalo a nepomáhaly ani četné operativní zákroky. Jak nyní sám přiznal v podcastu The Rest is Football, doba rekonvalescence po zraněních přicházela mimo neveselé okamžiky i ty veselé. Jeden z nich se odehrál v soutěžním ročníku 2013/14, kdy Manchester City vedl Manuel Pellegrini. Richards se tehdy zotavoval po zranění, přesto odjel s týmem k jednomu ze zápasů. „Zrovna jsem se připojil k Pellegriniho týmu a bylo jasné, že nebudu hned hrát a budete vynecháni ze sestavy,“ přiznal.

iZdroj fotografie: Manchester City

Richards tehdy neměl zápasové vytížení, které měl časem začít sbírat. „Jako fotbalista jste tak trochu pořád na cestách, kdyby se někdo zranil a byla potřeba rychlá náhrada. Takže si vzpomínám, že jsem cestoval s týmem, ale už si nepamatuju, kde jsme cestovali. Vím, že jsem tenkrát vůbec nehrál, právě jsem se vrátil po zranění a rychle se zapojil do tréninku,“ doplnil s tím, že obvyklé herní vytížení by vzhledem k šíři kádru Manchesteru City nedávalo smysl.

Z jednoho piva bylo deset

„Po tréninku jsme se vrátili do hotelu, kde vám normálně z lednice vyndají všechen alkohol. Protože jsem byl ale hráčem navíc, který přijížděl později než zbytek týmu, dali všechen ten alkohol ke mně do lednice. Tak jsem si řekl, že stejně nebudu hrát, vrátil jsem se po zranění a jedno si můžu dát,“ dodává s tím, že z jedno pivo nakonec nestačilo a vypil jich hned deset. Ranní telefonát z trenérského štábu jej proto nadmíru vyděsil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ráno mi zavolali, že je někdo zraněný. V životě jsem nebyl tak nervózní,“ uvedl s tím, že se o svém večerním pití hned svěřil klubovému lékaři. „Máte jiný vztah s nimi, fyzioterapeuty a pak s koučem. Doktor a fyzioterapeut váš vždy chrání, pokud to jde. Nakonec jsem se vymluvil trenérovi, že ještě nemám v pořádku šlachu a on naštěstí na lavičku posadil druhého náhradníka. Ten nakonec do zápasu dokonce naskočil,“ vzpomíná Richards.

Angličan nakonec pod Pellegrinim zasáhnul vinou častých zranění do sezóny v lize jen dvakrát. A ač Manchester City získal mistrovský titul, jeho jméno na něm kvůli absenci v dalších třech zápasech chybí. Richardse přesto zranění nadále trápily, po Manchesteru City hostoval ve Fiorentině a zahrál si za Aston Villu. V jednatřiceti letech definitivně pověsil kopačky na hřebík po téměř třech letech bez kopnutí do míče. Dnes působí jako televizní expert.

Vzpomínáte si na éru Manchesteru City pod Manuelem Pellegrinim?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články