Nepovedený nákup za 25 milionů? Tvrdík a Trpišovský promluvili o budoucnosti Hellebranda ve Slavii – SportyŽivě

Nepovedený nákup za 25 milionů? Tvrdík a Trpišovský promluvili o budoucnosti Hellebranda ve Slavii

Pražská Slavia jej koupila před rokem a půl za zhruba 25 milionů korun, přesto se zatím v Edenu příliš neprosadil a hostuje v českobudějovickém Dynamu. Kouč Jindřich Trpišovský a šéf klubu Jaroslav Tvrdík promluvili o budoucnosti Patrika Hellebranda v sešívaném dresu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

25 milionů korun. Takovou částku zaplatila pražská Slavia před rokem a půl za dnes dvaadvacetiletého záložníka Patrika Hellebranda. Dlouholetý mládežnický reprezentant se však v Edenu zatím neprosadil a po hostováních na Slovácku a v Opavě nyní působí formou výpůjčky v českobudějovickém Dynamu. Podle šéfa červenobílých Jaroslava Tvrdíka se aktuálně jedná o jeho setrvání na Střeleckém ostrově.
Na jeho budoucnost přesně odpovědět neumím. Aktuálně jsme v situaci, kdy si jej České Budějovice chválí a chtějí jej jako pilířového hráče do základní sestavy. Dokonce dnes řešíme nějakou potencionální výměnu,“ prozradil Tvrdík pro AREA114 s tím, že klub je ochotný jej do jihočeské metropole uvolnit natrvalo. Sešívaní si však chtějí ponechat možná práva na odchovance zlínského fotbalu.


iZdroj fotografie: SFC Opava

Ta by spočívala v tom, že by si tam Patrika nechali na nějaké delší časové období s tím, že by Slavia měla opci si jej vykoupit zpět. Takže kdyby za rok, dva v dresu Dynama dominoval, tak může do Slavie zpět zamířit. Určitě bych se u něj bránil tomu hodnocení, zda to byla dobrá nebo špatná investice,“ nastínil Tvrdík. Podle trenéra Slavia Jindřicha Trpišovského je totiž jeho aktuální návrat do Edenu vzhledem k přetlaku v kádru nepravděpodobný.

Chceme, aby hráči na hostováních byli tahouny, prozradil Trpišovský

Pro nás je důležité vědět, že hráč v tomhle věku má reálnou šanci odehrát potřebný počet minut k tomu, aby se rozvíjel, než aby nehrál. Chceme po těchto hráčích to, aby byli tahouni svých klubů,“ prohlásil Trpišovský s tím, že právě v tomto momentu budou hráči připraveni zamířit do Slavie. „Ne každý to samozřejmě zvládne. Ale v kádru, který má takové ambice jako máme my nemůžete mít tři nebo čtyři hráče, kteří budou vyčkávat,“ pokračuje.


iZdroj fotografie: Reuters

Proto ti hráči míří na hostování. Nejen proto, aby měli herní praxi, ale i proto, aby patřili k nejlepším hráčům svého týmu, což je důležitý předpoklad k tomu, aby se prosadili tady,“ zopakoval. „Takže podle mého názoru by se měli vracet v momentu, kdy mají šanci dostat se do naší patnáctičlenné nominace na zápasy. A pokud to tak z nějakých důvodů není, tak nemá smysl je stahovat zpět do kádru,“ zakončil Trpišovský pro AREA114.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně