Neodmítnutelná nabídka pro Messiho. Argentincův přestup dostává reálné obrysy – SportyŽivě

Neodmítnutelná nabídka pro Messiho. Argentincův přestup dostává reálné obrysy

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Jeden z nejzásadnějších přestupů fotbalové historie se blíží. Šestinásobnému držiteli Zlatého míče Lionelu Messimu končí ve španělské Barcelona v létě smlouva a podle brazilské televize TNT Sports by měl zamířit do Francie.
Jeho plakát má na stěně svého pokoje vylepen nejeden fotbalový fanoušek a není divu. Lionel Messi, který nedávno oslavil více než sedmi stou branku v dresu španělské Barcelony je podle expertů jedním z nejlepších fotbalistů uplynulé dekády. Ikona katalánského klubu však již dříve deklarovala, že její čas v Barceloně se pomalu chýlí ke konci. A podle brazilské televize TNT Sports třiatřicetiletý útočník zamíří do francouzské Ligue 1.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Přestupové spekulace započaly již v loňském roce, kdy se sám Messi pokusil vypovědět končíčí smlouvu a odejít zdarma. To se však nepodařilo a místo případných právních rozepří argentinský reprezentant dohrál sezónu v barvách Barcelony. Sedmnáctá sezóna ve španělské metropoli by však měla být jeho poslední, dlouhodobě se spekulovalo o zájmu jak Manchesteru City, tak Juventusu nebo Paris Saint-Germain.

A právě v Parku princů by se měl Messi objevit. Podle TNT Sports je nabídka, kterou francouzský klub vlastněný bohatým katarským investorem, více než konkurence schopná. „Je to opravdu nabídka, která nejde odmítnout,“ potvrdil známý novinář Marcelo Bechler, který doplnil, že jde o dvouletou smlouvu.

iZdroj fotografie: Reuters

Je však otázka, zda bude argentinský útočník na navýšenou finanční částku slyšet, jeho současný plat se pohybuje okolo 70 miliónů eur (1,8 miliardy korun) ročně a proto je podle Bechlera důležitá i současná výkonnostní forma francouzského klubu. Jak argentinský kanonýr totiž dříve prohlásil, jeho cílem je stále získávat cenné trofeje.

Svůj plán na udržení Messiho má však i nový prezident Barcelony Joan Laporta. „Jak znám Messiho, není veden penězi, ale abychom ho přesvědčili k setrvání v Barceloně, musíme mu ukázat, že máme tým hodný vítězství v Lize mistrů. To je zásadní. Právě to bude pro Lea cennější, když bude na konci sezóny rozhodovat o své budoucnosti. Jsem o tom přesvědčen,“ prohlásil před několika týdny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 181 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy