Nenávist fanoušků Chelsea, rádi by se zbavili trenéra

Není žádným tajemstvím, že vztahy mezi trenérem Chelsea Mauriziem Sarrim a tamními fanoušky jsou hodně napjaté. Pro zkušeného kouče je to naprosto nová zkušenost, protože během předchozího angažmá u italské Neapole si udělal skvělé jméno a diváci dodnes doufají, že se navrátí do jejich řad. To se nebáli dát najevo během jednoho z posledních utkání s Bergamem, kdy na stadion napochodovali s transparenty „Sarri, jsi jeden z nás“. Toho se samozřejmě okamžitě chytili fanoušci Chelsea a začali sociální sítě zásobovat odpověďmi, v nichž odchod trenéra nadšeně vítají a jsou mu ochotní koupit i letenku. Čím si Sarri takovou dávku nespokojenosti zasloužil?

V Neapoli je stále považován za fotbalového Boha

V momentě, kdy Sarri přicházel do Neapole, se klub potácel v problémech a sny o horní polovině tabulky se zdály být naprosto nereálné. Jeho příběh by se dal přirovnat k tuzemskému lodivodovi Pavlu Vrbovi, který v podobném stavu přebíral Viktorii Plzeň. Během let však Sarri dokázal z podceňovaného celku vybudovat značku, která se posunula mezi absolutní italskou špičku.

Po jeho odchodu se Neapoli stále poměrně daří, momentálně opanuje druhé místo v tabulce za dominantním Juventusem Turín. Fanoušci ale, zdá se, chtějí víc. Proto volají po trenérovi, který má na jejich tažení mezi elitu naprosto zásadní podíl. Dá se předpokládat, že Carlo Ancelotti na lavičce Neapole už nevydrží příliš dlouho, protože upřímně, koho by bavilo neustále poslouchat narážky na svou osobu…

Angažmá v Chelsea je naprosto jiná písnička

Maurizio Sarri se na své působení v barvách londýnského klubu opravdu těšil. Pod jeho vedením Chelsea ve dvanácti zápasech ještě neprohrála. Co je to ovšem platné, když předváděná hra za moc nestojí a fanoušci nejsou s výkony svých ikon spokojeni? Trenér je pod velkým tlakem a na klidu mu jistě nepřidává ani skutečnost, že se v předních světových mediích začaly objevovat spekulace o jeho odchodu. Sarriho časy ve službách Blues se zřejmě chýlí ke konci, protože výsledky jako poslední remíza se slabým Burnley opravdu nestačí.

Stramaccioni by o nevoli fanoušků mohl vyprávět

V souvislosti s trenérem Sarrim nás napadá ještě jedno vhodné přirovnání k člověku, který nedávno stanul na lavičce předního českého klubu. Andrea Stramaccioni přicházel s velkými ambicemi vybudovat klub, který se bude moci měřit s evropskými giganty. Místo toho ovšem sklidil pouze vlnu posměchu a negace, když se Spartou plnou drahých posil nedokázal téměř nic. Následně jej fanoušci také vyzývali k odchodu s tím, že mu zaplatí letenku zpátky do Itálie. To nakonec nemuseli, protože Stramacciony si díky tučnému odstupnému mohl dovolit odcestovat na vlastní náklady.

Foto: prognozist.ru