Nemocná fanynka Slavie se dočkala pozornosti hvězd z Chelsea

Foto: isport.blesk.cz

Snad celá Česká republika byla minulý čtvrtek ve večerních hodinách přilepená k televizním obrazovkám a s napětím sledovala měření sil SK Slavia Praha s anglickou Chelsea. Ačkoli slávisté předvedli dechberoucí výkon, za který by se nemuseli stydět ani přední evropské kluby, nakonec s Chelsea prohráli těsným výsledkem 0:1. Jedna z jejich fanynek se ale přeci jen stala vítězkou, když získala dres největší hvězdy londýnského celku a od další dostala dokonce polibek. Čím je tento příběh tak výjimečný?

Osmiletá dívenka bojující s nezáviděníhodnou nemocí

Říká vám něco pojem „alopecie“? Jedná se o nemoc, při níž dochází k chronickému vypadávání vlasů. Následkem toho se vám z hlavy postupně ztrácí veškerá pokrývka, která už nikdy nenaroste, protože folikuly, z nichž vlasy vyrůstají, nadobro zahynou. Muži se s touto ztrátou dokáží vyrovnat podstatně lépe. Dívky to mají mnohem složitější. Smutný osud potkal i osmiletou Klárku Maškovou, která se dodnes stydí vyjít mezi lidi bez šátku. V uplynulých dnech se ovšem rozhodla překonat strach a to rovnou během pražského fotbalového svátku.

Klárka se od útlého věku zajímá o fotbal, dokonce se mu pod vedením svého otce aktivně věnuje. Díky své zálibě dostala v rámci čtvrtečního utkání mezi Slavií a anglickým gigantem možnost odvést obě mužstva na trávníky. Pro tuto příležitost dokázala najít obrovskou vnitřní sílu a vyjít před tisíce lidí na stadionu bez šátku, za což sklidila obrovský potlesk a obdiv nejen u diváků, ale také od hvězdných fotbalistů londýnského velkoklubu.

Hazardův dres a polibek od Luize

Belgický reprezentant a skvělý kanonýr Eden Hazard se s mladou fotbalistkou ochotně a bez váhání vyfotil. Rozhodl se jí také předat jeden ze svých dresů. David Luiz je známý svou srdečností a proto zašel ještě dál. Mladé dívence trpící alopecií věnoval polibek. Sama dívenka v daný okamžik ani při následném rozhovoru pro Českou televizi neskrývala nadšení.

„Bylo to super, hrozně se mi líbily tisíce lidí na stadionu. Potkala jsem se s Hazardem, dal mi dres. Nebála jsem se, ani mi nevadilo, že jsem neměla šátek.“

Příběh Klárky Maškové je velice silný, protože si nikdo z nás zřejmě nedokáže představit, jak muselo být těžké najít odvahu a vystoupit z útrob stadionu před zaplněné tribuny. I když Slavia nakonec o vlásek prohrála, tak Klárka rozhodně smutnit nemusí. Dokázala, že fotbal není pouze o výsledcích, ale také o emotivních zážitcích lidí, kteří bohužel neměli v životě takové štěstí jako my ostatní.

Foto: isport.blesk.cz