Německo schytalo největší debakl za posledních 89 let, vyjádřil se i Özil

Legendární anglický útočník Gary Lineker před lety prohlásil:“Fotbal je hra pro dvaadvacet hráčů na devadesát minut, kterou vždycky nakonec vyhrají Němci.“ Německá fotbalová reprezentace je tou nejúspěšnější na světě, devětkrát osmkrát ve finále Mistrovství světa a čtyřikrát jej vyhrála. I proto byl výsledek utkání UEFA Ligy národů, kdy svěřenci Joachima Löwa podlehli Španělům 0:6, tak šokující.

Co však může mrzet německé fanoušky více, je styl, jakým jejich národní mužstvo v Seville prohrálo. Prakticky od prvních minut tahalo za kratší konec a po gólech Alvara Moraty, Ferrana Torrese a Rodriho prohrávalo o půli už o tři branky. Ve druhém poločase se trefil Torres ještě dvakrát a završil hattrick, v závěru ještě dokonal debakl střídající Mikel Oyarzabal.

iStonásobný německý reprezentant Toni Kroos patří mezi stežejní postavy jak Realu Madrid, tak německé reprezentace. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Statistiky však ukazují, že Španělé dominovali ve všech směrech, Němci si připsali pouhé dvě střely za devadesát minut, z nichž na bránu nezamířila žádná. Cesta kouče Joachima Löwa, který sliboval omlazení kádru, tak začíná řadu fanoušků znepokojovat.

Trenérovi věříme, zní ze svazu

Podle šéfa německého fotbalu Olivera Bierhoffa však má zatím současný trenér plnou důveru a jednoznačně povede Němce i na nadcházejícím evropském šampionátu. „Absolutně ano,“ řekl pro televizi ARD. „Věříme Joachomu Löwovi, o tom není pochyb,“ dodal.

Na Twitteru se k celé situaci vyjádřil i bývalý německý reprezentant Mesut Özil, podle něhož je čas na návrat dvaatřicetiletého stopera Jeroma Boatenga. Střední obránce si naposledy zahrál v reprezentačním dresu před dvěma lety a od té doby není v plánech německého stratéga.

iZdroj fotografie: Pixabay
(zdroj fotografie: Pixabay)

„Musíme se z takové porážky vzpamatovat, to bude chvíli trvat. Všechno bylo špatně. Lehce jsme ztráceli balón a tým se rozpadl, což se nesmí stávat. Nešli jsme do skluzů, nedrželi jsme balón. Musíme se z toho poučit a vyvodit z toho dobré závěry,“ řekl po utkání Löw. „Musíme všechno pečlivě analyzovat a dosáhnout maximum na EURU příští rok,“ dodal.