Nejsme v úplně nejlepším období, zní ze Slavie před Olomoucí. Jak to vypadá s návraty zraněných?

Fotbalisté pražské Slavie mají šanci přerušit svou výsledkovou krizi. Sešívaní z posledních pěti utkáních zvítězili jen jednou, neúspěšnou sérii se pokusí zlomit proti tápající Sigmě Olomouc.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nejprve porážka proti Feyenoordu, poté prohra na Letné, ztráta v izraelské Haifě a remíza v Českých Budějovicích. Výsledková krize pražské Slavie pokračuje, přesto asistent kouče Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl věří, že negativní trend se podaří červenobílým zlomit. „Teď nejsme úplně v nejlepším období, které jsme tady měli, ale jsme rádi, že můžete hrát takhle zápasy za sebou,“ přiznal pro klubový web.

Hned ve středu můžeme hodně z toho odčinit a doufáme, že nám k tomu pomůžou i fanoušci, kteří jsou skvělí každý zápas, i v Budějovicích byli úžasní. Věřím, že z větší části zaplní stadion, protože nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Doufám, že výsledkem potěšíme fanoušky,“ dodává Köstl, který zároveň varuje před sílou soupeře. Hanáci sice z posledních sedmi ligových utkáních zvítězili pouze jednou, přesto mohou být pro současnou Slavii hrozbou.

iZdroj fotografie: Reuters

Na začátku soutěže měla Olomouc velmi dobrou ofenzivu, trošku horší byli do defenzivy, takže v těch zápasech padalo hodně gólů,“ uvedl na adresu soupeře pro klubový web Köstl. „Poslední dobou se jim to trošku ustálilo. Pohybují se v horní polovině tabulky. Dbají hodně na defenzivu a trošku utlumili ofenzivu. Budeme se snažit využít skulinek, které tam budou a snažit se zvítězit,“ doufá jednatřicetiletý asistent kouče.

Návrat Ševčíka a Masopusta

Trenérský štáb červenobílých se navíc bude moci spolehnout i na navrátilce do sestavy Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka. „Jsme šťastní, že se vrátili. Můžeme do toho počítat i Kubu Hromadu, který s námi taky nebyl v Izraeli. Ti hráči se ale zapojili v podstatě až na předzápasový sobotní trénink, takže pak je pro ně to naskakování trochu složitější,“ míní s tím, že návrat dalších zraněných z obsáhlé marodky je v nedohlednu.

Ale bohužel nám vypadli jiní hráči a z těch dlouhodobě chybějících není šance, aby někdo v tom zápase naskočil, takže ti bohužel nebudou,“ zakončil. Utkání mezi olomouckou Sigmou a pražskou Slavií startuje v Edenu od 19:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koupili si vysněný dům v oblíbené lokalitě, na zahradě našli zakopané auto s hrůzným nálezem
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: Téměř světový rekord ukrajinského odstřelovače. Svůj cíl zasáhl na 2,7 kilometru, jde o skoro nemožný úspěch
Události247.cz
Události247.cz
EU se chystá na odvetný úder proti Putinovi. Konec šéfa Kremlu je blíž, než by se mohlo zdát
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na lodičce na řece se projíždí žena s mužem. Z krajiny je ale sleduje několik tváří, všimnou si jen ti nejlepší