Nejsme v úplně nejlepším období, zní ze Slavie před Olomoucí. Jak to vypadá s návraty zraněných?

Fotbalisté pražské Slavie mají šanci přerušit svou výsledkovou krizi. Sešívaní z posledních pěti utkáních zvítězili jen jednou, neúspěšnou sérii se pokusí zlomit proti tápající Sigmě Olomouc.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nejprve porážka proti Feyenoordu, poté prohra na Letné, ztráta v izraelské Haifě a remíza v Českých Budějovicích. Výsledková krize pražské Slavie pokračuje, přesto asistent kouče Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl věří, že negativní trend se podaří červenobílým zlomit. „Teď nejsme úplně v nejlepším období, které jsme tady měli, ale jsme rádi, že můžete hrát takhle zápasy za sebou,“ přiznal pro klubový web.

Hned ve středu můžeme hodně z toho odčinit a doufáme, že nám k tomu pomůžou i fanoušci, kteří jsou skvělí každý zápas, i v Budějovicích byli úžasní. Věřím, že z větší části zaplní stadion, protože nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Doufám, že výsledkem potěšíme fanoušky,“ dodává Köstl, který zároveň varuje před sílou soupeře. Hanáci sice z posledních sedmi ligových utkáních zvítězili pouze jednou, přesto mohou být pro současnou Slavii hrozbou.

iZdroj fotografie: Reuters

Na začátku soutěže měla Olomouc velmi dobrou ofenzivu, trošku horší byli do defenzivy, takže v těch zápasech padalo hodně gólů,“ uvedl na adresu soupeře pro klubový web Köstl. „Poslední dobou se jim to trošku ustálilo. Pohybují se v horní polovině tabulky. Dbají hodně na defenzivu a trošku utlumili ofenzivu. Budeme se snažit využít skulinek, které tam budou a snažit se zvítězit,“ doufá jednatřicetiletý asistent kouče.

Návrat Ševčíka a Masopusta

Trenérský štáb červenobílých se navíc bude moci spolehnout i na navrátilce do sestavy Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka. „Jsme šťastní, že se vrátili. Můžeme do toho počítat i Kubu Hromadu, který s námi taky nebyl v Izraeli. Ti hráči se ale zapojili v podstatě až na předzápasový sobotní trénink, takže pak je pro ně to naskakování trochu složitější,“ míní s tím, že návrat dalších zraněných z obsáhlé marodky je v nedohlednu.

Ale bohužel nám vypadli jiní hráči a z těch dlouhodobě chybějících není šance, aby někdo v tom zápase naskočil, takže ti bohužel nebudou,“ zakončil. Utkání mezi olomouckou Sigmou a pražskou Slavií startuje v Edenu od 19:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Znáte metodu PDR? Jedná se o spolehlivou techniku opravy auta bez poškození laku
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Co jsou hypersonické zbraně a proč se jich svět tolik obává?
Události247.cz
Události247.cz
Kdo je největším absentérem ve Sněmovně? Pracovní morálka předních politiků, placených z našich daní, je k smíchu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vidíte, co se na obrázku doopravdy skrývá? Ověřte si, zda máte orlí oko a žádný klam vás nezaskočí