Nejproduktivnější hráč podzimu Kanga nemá ve Spartě prodlouženou smlouvu

Foto: quazoo.com

Guélor Kanga rozhodně patří mezi ty sparťanské hráče, kteří jsou vidět. Během podzimní části české ligy se mu podařilo nastřílet celkem 10 gólů a dále měl ještě další 4 asistence. S tímto výkonem se stal nejproduktivnějším hráčem nejenom samotné Sparty, ale celé podzimní čísti ligy. Je jasné, že takový hráč je pro svůj klub vždy velmi platný. Zda však ve Spartě setrvá, to není jisté. Smlouvu zde má pouze do léta.

Nevědí, nebo mlží

Podle vyjádření sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického jsou ve hře obě dvě varianty. Tedy jak ta, že Guélor Kanga získá ve Spartě prodloužení smlouvy, tak i ta, že mu nadále prodlužována nebude a jakmile tato současná skončí, bude si muset hledat nové angažmá. Z daného vyjádření plyne v podstatě to, že vedení Sparty aktuálně samo neví, co chtějí oni a co chce Guélor Kanga, nebo už dochází ke klasickému mlžení a obě strany mají o budoucnosti jasno.

Uvidíme na jaře

Kde bude hrát Guélor Kanga nadále po tom, co mu vyprší smlouva, je nejisté. Může mu být prodloužen kontrakt ve Spartě, nebo se může stát volným hráčem a čekat na nabídky. Vše se může rozhodnout už v průběhu jarní části. Pokud by se mu nadále podařilo udržet svou výkonnost, rozhodně to nebude na škodu. Jak z důvodu, že to může motivovat Spartu k tomu prodloužit mu smlouvu, tak proto, že by se o něho mohly začít zajímat různé kluby. Nepočítá se s tím, že by z důvodu končící smlouvy ztrácel motivaci hrát dobře, jelikož by si zbytečně škodil ve své budoucí kariéře.

Sparta se bez něho obejde

Pokud by skutečně došlo k tomu, že by Guélor Kanga po jarní části skočil, tak se bez něho podle vyjádření vedení dokáže Sparta i nadále obejít. Pozici, kterou by Kanga v klubu uvolnil, by mohli převzít hned tři hráči, a to Bořek, Karabec, popřípadě také Hložek. V tomto směru tedy Sparta nemá až tak velký strach z toho, co by se stalo, pokud by záložník klub opustil.

Foto: quazoo.com