Nejlepší obránci světa podle tvůrců hry FIFA20

i Zdroj fotografie: goal.com
                   

Jelikož se sportovní soutěže po celém světě kvůli pandemii nového typu koronaviru, který způsobuje nebezpečnou nemoc zvanou COVID-19, zastavily na dobu neurčitou, máme alespoň trochu času na vytváření žebříčků, které máte tolik rádi. V tomto článku se kupříkladu podíváme na seznam těch nejlepších fotbalových obránců světa podle tvůrců oblíbené hry FIFA20. Jak by vypadala ideální obranná řada, pokud by se sešla v rámci jednoho klubu? Útočná fáze soupeřů by rozhodně neměla šanci.

Joshua Kimmich – Bayern Mnichov, hodnocení: 86

Na seznam nejlepších obránců světa se dostal jen s odřenýma ušima, přesto jej ovšem do našeho článku musíme zařadit. Pětadvacetiletý rodák z německého Rottweilu Joshua Kimmich je totiž vzhledem ke svému relativně nízkému sportovnímu věku velkým příslibem do budoucna a jeho služby může už pátým rokem hrdě využívat bundesligový gigant Bayern Mnichov. Odchovanec klubu RB Lipsko má v základní sestavě Mnichova své právoplatné místo a stejně tak dostává prostor také v německé reprezentaci. Jeho hodnocení ve hře FIFA20 tedy v následujících letech určitě ještě poporoste.

Jordi Alba – Barcelona, hodnocení: 87

iZdroj fotografie: fcbarcelona.com
Zdroj fotografie: fcbarcelona.com

Jednatřicetiletý Jordi Alba je vlastencem tělem i duší. Kromě toho, že pravidelně nastupuje za španělskou reprezentaci, dokonce ještě ani jednou neokusil angažmá mimo svou rodnou zemi. Kam by taky utíkal, když jej v roce 2012 koupila slavná Barcelona FC a od té doby s ním počítá jako s jednou ze stěžejních postav. Díky poctivé a tvrdé práci si vysloužil hodnocení 87, a tím pádem i místo v našem žebříčku.

Sergio Ramos – Real Madrid, hodnocení: 89

iZdroj fotografie: bleacherreport.com

Stejně jako je Jordi Alba nenahraditelným mužem v Barceloně, je i Sergio Ramos nepostradatelný pro konkurenční Real Madrid. A nutno podotknout, že toto spojení trvá už pěknou řádku let. Čtyřiatřicetiletý krajní obránce se sem přestěhoval po dvou letech v barvách Sevilly FC a od té doby získal už čtyři tituly domácího mistra, čtyři skaply prestižní Ligy mistrů, třikrát pomohl k ovládnutí Superpoháru UEFA a po individuální stránce se stal čtyřikrát absolutně nejlepším obráncem La Ligy. Člověk by si skoro řekl, že tolik úspěchů je na jednoho člověka snad až příliš, nemyslíte?

Virgil van Dijk – Liverpool, hodnocení: 90

Korunovým králem obránců nemůže být nikdo jiný, než-li osmadvacetiletý rodák z Nizozemska Virgil van Dijk, který i přes svou nepříliš populární roli na hřišti v anketě Zlatý míč šlape na paty i takovým hvězdám, jako je Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi. Hráč se zkušenostmi z FC Gronningen, Celticu Glasgow či anglického Southamptonu se stal jednou z nejvýraznějších tváří v liverpoolské cestě za úspěchem, která vyústila v loňské prvenství na půdě Ligy mistrů a letos měla přinést zasloužené ovoce i co se týče Premier League, kdyby ovšem do hry nevstoupil koronavirus.

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní