Nejlepší obránci světa podle tvůrců hry FIFA20

i Zdroj fotografie: Goal
                   

Jelikož se sportovní soutěže po celém světě kvůli pandemii nového typu koronaviru, který způsobuje nebezpečnou nemoc zvanou COVID-19, zastavily na dobu neurčitou, máme alespoň trochu času na vytváření žebříčků, které máte tolik rádi. V tomto článku se kupříkladu podíváme na seznam těch nejlepších fotbalových obránců světa podle tvůrců oblíbené hry FIFA20. Jak by vypadala ideální obranná řada, pokud by se sešla v rámci jednoho klubu? Útočná fáze soupeřů by rozhodně neměla šanci.

Joshua Kimmich – Bayern Mnichov, hodnocení: 86

Na seznam nejlepších obránců světa se dostal jen s odřenýma ušima, přesto jej ovšem do našeho článku musíme zařadit. Pětadvacetiletý rodák z německého Rottweilu Joshua Kimmich je totiž vzhledem ke svému relativně nízkému sportovnímu věku velkým příslibem do budoucna a jeho služby může už pátým rokem hrdě využívat bundesligový gigant Bayern Mnichov. Odchovanec klubu RB Lipsko má v základní sestavě Mnichova své právoplatné místo a stejně tak dostává prostor také v německé reprezentaci. Jeho hodnocení ve hře FIFA20 tedy v následujících letech určitě ještě poporoste.

Jordi Alba – Barcelona, hodnocení: 87

iZdroj fotografie: fcbarcelona.com
Zdroj fotografie: fcbarcelona.com

Jednatřicetiletý Jordi Alba je vlastencem tělem i duší. Kromě toho, že pravidelně nastupuje za španělskou reprezentaci, dokonce ještě ani jednou neokusil angažmá mimo svou rodnou zemi. Kam by taky utíkal, když jej v roce 2012 koupila slavná Barcelona FC a od té doby s ním počítá jako s jednou ze stěžejních postav. Díky poctivé a tvrdé práci si vysloužil hodnocení 87, a tím pádem i místo v našem žebříčku.

Sergio Ramos – Real Madrid, hodnocení: 89

iZdroj fotografie: bleacherreport.com

Stejně jako je Jordi Alba nenahraditelným mužem v Barceloně, je i Sergio Ramos nepostradatelný pro konkurenční Real Madrid. A nutno podotknout, že toto spojení trvá už pěknou řádku let. Čtyřiatřicetiletý krajní obránce se sem přestěhoval po dvou letech v barvách Sevilly FC a od té doby získal už čtyři tituly domácího mistra, čtyři skaply prestižní Ligy mistrů, třikrát pomohl k ovládnutí Superpoháru UEFA a po individuální stránce se stal čtyřikrát absolutně nejlepším obráncem La Ligy. Člověk by si skoro řekl, že tolik úspěchů je na jednoho člověka snad až příliš, nemyslíte?

Virgil van Dijk – Liverpool, hodnocení: 90

Korunovým králem obránců nemůže být nikdo jiný, než-li osmadvacetiletý rodák z Nizozemska Virgil van Dijk, který i přes svou nepříliš populární roli na hřišti v anketě Zlatý míč šlape na paty i takovým hvězdám, jako je Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi. Hráč se zkušenostmi z FC Gronningen, Celticu Glasgow či anglického Southamptonu se stal jednou z nejvýraznějších tváří v liverpoolské cestě za úspěchem, která vyústila v loňské prvenství na půdě Ligy mistrů a letos měla přinést zasloužené ovoce i co se týče Premier League, kdyby ovšem do hry nevstoupil koronavirus.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články