Nejlepší mimo Spartu, Plzeň a Slavii? Vůbec to tak neberu, přiznal kouč Olomouce Jílek a promluvil o posilách

V uplynulých třech ročnících skončili fotbalisté olomoucké Sigmy vždy okolo desátého místa, přesto přezimují za vedoucí trojicí. Jak vnímá současné výkony svých svěřenců kouč Václav Jílek?

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Loňský ročník zakončili na desáté příčce, předloni skončili devátí. Olomoucká Sigma přesto na podzim překvapila a vzhledem k minimálním rozdílům ve středu tabulky se probojovala až na čtvrté místo. Po posledním vítězství proti Zbrojovce Brno 3:2 promluvil o současném postavení Olomouce trenér Václav Jílek, který nevnímá své svěřence jako nejlepší mužstvo po první Viktorii Plzeň, druhé pražské Slavii a třetí Spartě.

Vůbec to tak neberu,“ uvedl pro klubový web. „Jsme tam teprve první kolo. Pro mě osobně je to pozice, která nás těší. Ale spíš je to zavazující. Dostali jsme se tam i přes personální výpadky ze zdravotních důvodů. Jsem rád, jak jsme to zvládli v omezeném stavu. Je to pozice, která je příjemná a na jaře ji budeme chtít obhájit,“ burcuje své svěřence šestačtyřicetiletý stratég, který Sigmu vede od léta loňského roku. Podle Jílka rozhodl o úspěšném podzimu zejména vydařený závěr.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Jestli si dobře vybavuju, tak po šesti kolech jsme měli čtyři body a za dalších 10 kol jsme udělali 20 bodů. V kritické situaci mužstvo dokázalo zareagovat, otřepat se a dostat se z toho. To byl klíčový okamžik podzimu. Já říkám, že bodový zisk 1,5 bodu na zápas je známka určité kvality a udrží vás to nahoře. To jsme splnili a do jarní části máme dobrou výchozí pozici,“ chválí mužstvo a těší se na zimní přípravu.

Jílek o posilách: Bavíme se o postech

Budeme v ní chtít vidět hráče, kteří nebyli v průběhu podzimu tolik vytížení. Není prostor na nějaké odpočívání. Poslední utkání nás čeká tuším 9. prosince. Od 10. tedy máme volno. Začínáme 3. ledna, takže volno máme tři týdny. Není to extrémně dlouho,“ doplňuje s tím, že Olomouc se v zimním přestupovém okně pokusí získat hned několik typů hráčů. „Konkrétní jména nemáme, ale bavíme se o postech,“ zdůrazňuje Jílek.

Sigmy bude usilovat o posily na křídelní pozice, středového hráče a také levonohého stopera. „Potřebovali bychom jej vyhledat. Po odchodu Václava Jemelky nám tento typ hráče chybí. Pokud se nám ale vrátí Greššák a Ventúra a bude naplno připraven Zorvan, tak to budou až dva hráči, kteří by měli hrát základ. Potřebujeme tým doplnit maximálně o jednoho dva hráče, kteří mužstvo posílí,“ zakončil.

Dokáže Sigma udržet pohárové příčky i na jaře?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články