Nejlepší čeští brankáři podle tvůrců hry FIFA20

i Foto: transfermarkt.com
                   

V rámci České republiky fotbalovým brankářům dlouhá léta vévodil plzeňský rodák Petr Čech. Jenže ten letos definitivně pověsil kopačky na hřebík, což se samozřejmě promítlo i do nově připravované hry FIFA20. Podle té je momentálně nejlepším gólmanem světa Jan Oblak působící v Atléticu Madrid. Jak si vedou rodáci z naší země? To vám nastíníme v následujících řádcích.

5. místo – Aleš Hruška

Na pátém místě se poněkud překvapivě umístil třiatřicetiletý Aleš Hruška, který nadobro vytlačil Matúše Kozáčika z branky Viktorie Plzeň a zaujal po něm místo klubové jedničky. Ve hře FIFA20 získal rating 73. Jeho fotbalový příběh je skutečně obdivuhodný, jelikož ještě před třemi lety by si zakopaný v Příbrami určitě nedokázal představit, že jednou bude chytat evropské poháry a dokonce získá také titul mistra české nejvyšší soutěže. Fotbal ale nevyzpytatelný. A asi proto ho všichni tak milujeme.

4. místo – Ondřej Kolář

Betonový pilíř v brance mistrovské Slavie získal stejně jako Aleš Hruška rating 73. V našem žebříčku nicméně poskočil o úroveň výš díky tomu, že lepšího brankáře v českém prostředí momentálně nemáme. Pětadvacetiletý Kolář svými výkony táhne Sešívané v lize i v Evropě, předvádí neskutečné zákroky a je jedním z horkých kandidátů na lukrativní zimní přestup. Vzhledem k tomu, že v aktuálním ročníku vychytal už devět čistých kont, by si posun v kariéře opravdu zasloužil.

3. místo – Tomáš Koubek

Sedmadvacetiletý rodák z Hradce Králové donedávna patřil mezi pravidelné členy reprezentačního výběru, třebaže mu vždycky patřila „pouze“ role brankářské trojky. Po svém přesunu ze Stade Rennes do německého Ausburgu se jeho dřívější forma vytratila a proto jej ve výběru Jaroslava Šilhavého nahradil Ondřej Kolář. Ačkoli se Koubek stal čtvrtým nejdražším brankářem bundesligové historie, své kvality zatím bohužel nepotvrzuje. I tak si ale od tvůrců FIFA20 vysloužil hodnocení 77.

2. místo – Tomáš Vaclík

Nástupce Petra Čecha v reprezentační brance. Třicetiletý Tomáš Vaclík odchytal čtyři ročníky ve švýcarské Basileji, odkud se minulý rok přesunul do španělské Sevilly. Zkoušku ohněm zvládl na výbornou a stal se jasnou klubovou jedničkou. Může tak pravidelně měřit síly s hráči jako jsou například Antoine Griezmann nebo Lionel Messi. FIFA20 jej hodnotí ratingem 81.

1. místo – Jiří Pavlenka

Odchovanec ostravské fotbalové školy Jiří Pavlenka svými výkony naprosto uchvátil sousední Německo, kde dva roky chytá za Werder Brémy. Díky tomu se ostatně ve hře FIFA20 dočkal ještě lepšího hodnocení než Tomáš Vaclík, konkrétně 83. Budoucnost sedmadvacetiletého gólmana vidí fotbaloví odborníci v růžových barvách, jelikož o jeho služby momentálně stojí třeba Liverpool, Bayern Mnichov nebo Barcelona. Ačkoli žádná konkrétní nabídka na stůl dosud nepřiletěla, kluboví skauti si jeho zápasy nenechávají ujít.

Foto: transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články