Nejlepší brankář a útočníci podle tvůrců hry FIFA20

i Zdroj fotografie: goal.com
                   

V posledních dvou článcích jsme se podívali na výčet těch nejlepších obránců a záložníků světa podle tvůrců populární hry FIFA20. Abychom měli seznam pozic na hřišti kompletní, rozhodli jsme se tento text věnovat brankáři a trojici útočníků, kteří z hlediska celého světa vyhráli na celé čáře. Tipnete si, o koho konkrétně se jedná, nebo se v následujících řádcích raději necháte podat?

Jan Oblak – Atlético Madrid, hodnocení: 91

Král je mrtev, ať žije král. Podle mnohých fotbalových odborníků byl až doposud nejlepším brankářem světa německý fenomén Manuel Neuer. Podle tvůrců hry FIFA ovšem dozrál čas na změnu stráží a proto ještě o fous lepší hodnocení přidělili slovinskému rodáku Janu Oblakovi. Sedmadvacetiletý strážce svatyně se z rodné země vrhl na první zahraniční angažmá už v roce 2010, jenže do základní sestavy Benfiky Lisabon se ne a ne probojovat. Namísto toho putoval z jednoho hostování do druhého a skoro to vypadalo, že kariéra talentovaného hráče se nikdy naplno nerozvine.

Pak ovšem přišla nabídka z Atlética Madrid, jíž Oblak prostě nemohl odmítnout. A udělal dobře, protože za posledních šest let si v klubu vybojoval silnou a neochvějnou pozici gólmanské jedničky. I díky tomu se nyní může pyšnit nejlepším hodnocením ze všech brankářů světa, klobouk dolů.

Neymar – Paris Saint-Germain, hodnocení: 92

iZdroj fotografie: psgtalk.com
Zdroj fotografie: psgtalk.com

Nyní už se konečně dostáváme do útoku a prvním hráčem, který nás svým hodnocením ve hře FIFA skutečně zaujal, je Brazilec Neymar. Zlobivý chlapec ve službách Paris Saint-Germain si letos u domácích fanoušků pořádně zavařil. Toužil totiž po návratu do Barcelony a byl pro to ochoten dokonce bojkotovat tréninky a trucovat jako malý chlapec. Když nakonec z přestupu definitivně sešlo, tribuny mu ze začátku nemohly přijít na jméno. Postupem času je ale přesvědčil, že svými výkony může klubu výrazně pomoci. Přízeň si získal zpět a s ní i hodnocení 92.

Cristiano Ronaldo – Juventus Turín, hodnocení: 93

Věčný souboj mezi Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim tentokrát vyzněl hůře pro portugalského reprezentanta ve službách Juventusu Turín. Pětatřicetiletý útočník letos nemusí smutnit poprvé. Není tomu tak dávno, co mu jeho největší konkurent utekl i v počtu získaných Zlatých míčů. Navíc se v médiích objevují spekulace, že bude muset kvůli koronavirové krizi a hledání úspor opustit italský celek a hledat si jiné angažmá. Zájem ovšem projevil Real Madrid, takže se Ronaldo o živobytí nemusí obávat.

Lionel Messi – Barcelona FC, hodnocení: 94

iZdroj fotografie: goal.com

Božského Cristiana střídá božský Leo, všichni se klaňte. Geniální fotbalista původem z Argentiny letos získal rekordní šestý Zlatý míč a s Barcelonou navíc vedl tabulku La Ligy, než se sezóna z pochopitelných důvodů zastavila. Na rozdíl od Cristiana Ronalda se také nemusí strachovat o budoucnost, protože z Barcelony nedávno prosáklo, že je ochotna se zbavit všech, jen Messiho ani za miliardy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články