Nejistá budoucnost českého talentu, který se po zranění vrací na trávníky

Tomáš Kliment měl slibně rozjetou kariéru. Poté, co se stal nejlepším střelcem EURA 2015 do 21 let, přestoupil odchovanec Jihlavy do německého Stuttgartu. První sezóna v zahraničí mu ale nevyšla, proto v létě roku 2016 putoval na hostování do Bröndby Kodaň. Tam se jeho talent konečně projevil naplno. Skvělé výkony mu vynesly i pozvánku do reprezentačního Áčka. Jenže pak přišlo ošklivé zranění a aktuálně je mladík už téměř rok bez fotbalu. V létě by se mohl na hřiště sice vrátit, ale nad jeho budoucností stále visí otazníky.

Zranění kolene vystavilo útočníkovi dlouhou stopku

Osudný moment přišel během ligového utkání proti Aalborgu. Kliment šel neohroženě do souboje s obráncem Joresem Okorem, jenže si přitom poranil koleno a hřiště opouštěl za asistence ošetřovatelů. Sám fotbalista nejdříve doufal, že se nic vážného nestalo, ale následné vyšetření bohužel potvrdilo nejčernější obavy. Mladík musel vinou přetrženého předního zkříženého a postranního vazu levého kolene podstoupit hned dva chirurgické zákroky, jeden v České republice a druhý v Německu.

Nebýt zranění, zřejmě by jeho působení u týmu z Kodaně přerostlo v přestup. Ve 48 ligových zápasech vsítil 7 gólů a k tomu přidal pět asistencí. Jenže ve fotbale žádné „kdyby“ neexistuje a proto se útočník musel stěhovat zpátky do Stuttgartu, kde se již dlouhé měsíce věnuje rehabilitacím. Lékaři se shodují, že začátkem léta bude schopný návratu na trávníky. Jenže nikdo zatím neví, jaký dres vlastně oblékne.

Přání, které (nejspíš) nebude vyslyšeno

Kliment by dle svých slov rád pokračoval ve Stuttgartu, jelikož se jedná o jeho první zahraniční angažmá a stále k němu chová určité city. Jenže s vedením dosud žádná jednání neproběhla a kontrakt mu vyprší koncem června. Německá média navíc hlásají, že prodloužení smlouvy se současným zaměstnavatelem je krajně nepravděpodobné. Necháme se tedy překvapit, jakým směrem se kariéra českého želízka v ohni nakonec posune.

Foto: pixabay.com