Nejhorší zahraniční posily pražské Sparty v historii

i Foto: zimbio.com
                   

Cizincům se v české lize dlouhodobě příliš nedaří, ačkoli samozřejmě existují světlé výjimky jako Bony Wilfried, Michael Ngadeu, Simon Deli nebo naposledy Nikolaj Komličenko. Sparta Praha se snaží snad nejvíce ze všech klubů sázet právě na hráče z ciziny a nynější šéf letenských Daniel Křetínský na jejich nákupy vynaložil již pěkný balík peněz. Z pohledu historie se však jednalo o předem ztracený boj, který dle předpokladů vůbec nevyšel. A jací jsou vůbec nejhorší cizinci v historii pražské Sparty? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Pablo Gil

Španělského fotbalistu si jako vysněnou posilu přivedl tehdejší kouč letenských Vítězslav Lavička. Doufal, že mladík dříve působící v rezervě Realu Madrid rozvine svůj talent a výkonnostně potáhne Spartu za lepšími výsledky. Krajní bek s pověstí vycházející hvězdy ovšem fatálně pohořel. Namísto obranných zákroků nebo vstřelených branek sbíral jen žluté karty a do ostrého zápasu zasáhl pouze ve dvou případech. Pak jeho česká mise naštěstí skončila, jinak by toho určitě stihl pokazit mnohem více.

Ludovic Sylvestre

Jméno Ludovice Sylvestreho si můžete pamatovat z našeho dřívějšího článku, kde jsme podrobně rozebírali nejhorší útočníky pražské Sparty z pohledu historie. Jak ovšem vidíte, anabáze tohoto francouzského záložníka byla natolik zoufalá, že jej musíme zmínit i zde. Fotbalista se zkušenostmi z katalánské Barcelony měl být velkou oporou, jenže se tak bohužel. Ani následné hostování v Plzni nedopadlo příliš dobře. Probudil se až v Mladé Boleslavi, odkud si vyčaroval přestup do Premier League. Co se s ním ve Spartě dělo, dodnes nikdo nechápe.

Marc Janko

Když si Andrea Stramaccioni vybíral letní posily pro svůj velkolepý plán, los mezi prvními padl na zkušeného Marca Janka, jemuž se kdysi přezdívalo rakouský Koller. Český útočník však musí být tímto přirovnáním hodně pobavený, vzhledem k tomu, jak si Janko v jeho milované Spartě vedl. Nastoupil totiž jen do pěti zápasů, vstřelil jedinou branku a jeho výkony byly tak žalostné, až jej vedení klubu raději pustilo do Lugana.

Jonathan Biabiany

Další z nákladných posil trenéra Stramaccioniho, která se vůbec neosvědčila. Francouzský záložník Jonathan Biabiany přicházel jen na hostování do konce sezóny, které by se změnilo v přestup za podmínky, že by Sparta vyhrála titul. To se nakonec nestalo a někdejší hráč Interu Milán byl natolik hrozný, že se jej letenští zbavili už v zimě.

Tal Ben Chaim

Úplně nakonec jsme si nechali Izraelce Tal Ben Chaima, jenž jako jediný z naší „úžasné“ pětice v kádru Sparty ještě stále působí. Talentovaný fotbalista přicházel v roce 2017 jako nejdražší hráč české nejvyšší soutěže za 70 milionů korun. Tuto investici však Danielu Křetínskému nikdy nedokázal splatit. Letos nastupuje v B týmu a proto je velmi pravděpodobné, že se jej Sparta v průběhu zimy konečně zbaví. Trenéra Jílka o svých kvalitách totiž nepřesvědčil.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články