Nejhorší posily Slavie pod taktovkou Jindřicha Trpišovského

Foto: infobraila.ro

Jindřich Trpišovský působí na pozici hlavního trenéra klubu SK Slavia Praha už déle než dva roky a vzhledem k dosaženým výsledkům se zdá, že má někde po kapsách ukrytý recept na úspěch. Na co sáhne, to promění ve zlato. Nebo snad ne? Pravda je taková, že i mistr tesař se někdy utne a někteří hráči, které do Edenu tento sympatický chlapík s kšiltovkou přivedl, se v napěchovaném kádru prosadit jednoduše nedokázali.

Lukáš Pokorný

Když se Jindřich Trpišovský teprve zabydloval na nové adrese, přivedl do slávistických řad mladého stopera Lukáše Pokorného. Posila za téměř dvacet milionů korun si ovšem místo v sestavě nezískala. V sezóně 2017/2018 nastoupil ke třem zápasům, o rok později přidal zápasy dva a když to ani posléze nevypadalo o nic lépe, rozhodl se odejít na hostování do Bohemians Praha 1905. Tam ostatně působí dodnes a na svou sešívanou misi by nejraději zapomenul.

Alexandru Baluta

Rumunský ofenzivní záložník Alexandru Baluta přišel do Edenu před rokem a půl jako ohromná posila za 68 milionů korun. V té době neexistoval žádný jiný hráč, za něhož by sešívaní byli ochotni utratit tak ohromné peníze. Bohužel se jim tato investice krutě nevyplatila. Dnes už šestadvacetiletý fotbalista v úvodním ročníku odehrál dvaadvacet zápasů na domácí scéně, k nimž připojil ještě čtyři utkání Evropské ligy, jenže střelecky i výkonnostně zůstal poněkud za očekáváním.

Když se vloni na podzim nevešel na soupisku pro Ligu mistrů, rozhodl se odejít na hostování do Liberce. Pod Ještědem se mu daří podstatě lépe, v devíti zápasech nastřílel tři branky. Na současné adrese bude pokračovat i v rámci jarní části sezóny.

Jakub Hora

Proč Slavia v průběhu podzimu přivedla záložníka Jakuba Horu, to je nám dodnes záhadou. Fotbalistu prakticky vůbec nepustila do hry, objevil se jen ve čtyřech zápasech. Jelikož trenérský štáb nepřesvědčil o svých kvalitách, vrátil se v zimě z hostování zpátky do Teplic, kde se ovšem podle předpokladů taktéž dlouho neohřeje. V zákulisí se spekuluje o jeho přestupu do Lotyšska.

Júsuf Hilál

Sešívaní musejí po odchodu Milana Škody přemýšlet, kde sehnat adekvátní náhradu. Stanislav Tecl z hlediska produktivity nikdy příliš nezářil a jinak tomu není ani v případě Júsufa Hilála, který do Slavie přišel v létě z pražských Bohemians 1905. Na podzim nastoupil k devíti zápasům a do statistik si připsal jen jedinou asistenci. Je jasné, že tímto způsobem si místo v základní sestavě nevybojuje.

Foto: infobraila.ro