Nejhorší posila v historii Sparty. Obránce přitom přišel z Realu Madrid. Co všechno na Letné způsobil?

Když získáte hráče z Realu Madrid, nemusí to nutně znamenat, že jde o posilu. Své o tom vědí na Letné. Sparta se pořádně spálila.

i Zdroj fotografie: Real Madrid
                   

Odchovanec druholigového Albacete Balompié poprvé nastoupil za seniory v devatenácti letech, o dva roky později zamířil do rezervy slavného Realu Madrid. Španělský mládežnický reprezentant však nastupoval jen ve třetí nejvyšší soutěži a po skončení smlouvy se rozhodl pokračovat právě v dresu pražské Sparty. Tehdejšího trenéra Vítězslava Lavičku zaujal natolik, že mu byla nabídnuta dlouhodobá smlouva.

Z Realu do Sparty

„Real je největší klub na světě. Velkou roli tam hraje obchod. Je to gigant, kolos. Sparta je více rodinným, řekl bych pohodlným klubem. Všichni se znají. Cítím tu ideální podmínky pro můj další rozvoj,“ prohlašoval mladý stoper po podpisu tříleté smlouvy. „Chovají se ke mně úžasně. Na Letné panuje dobrá atmosféra,“ dodal vůbec první Španěl v historii klubu.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Lavička španělského stopera nasadil do sestavy hned v 1. kole, Pablo Gil ovšem na hřišti zdaleka nezářil. Výkonnostní skok z třetí nejvyšší španělské ligy byl na něm znát. Stačily tři minuty a připsal si premiérovou žlutou kartu v české nejvyšší soutěži, po hodině hry ho střídal zkušený Vlastimil Vidlička. Podruhé nastoupil Španěl o sedm kol později, utkání proti olomoucké Sigmě však bez nadsázky ukončilo jeho angažmá na Letné.

Podruhé a naposled

Gilovi v zápase nevyšlo zhola nic. Od prvních minut na hřišti nebyl koncentrovaný, ztrácel jednoduché míče. Po hodině hry právě jemu utekl olomoucký útočník Michal Ordoš a vyrovnal. Špatný výkon španělského stopera se podepsal i na druhé brance Sigmy. Opět nedokázal uhlídat Ordoše a právě vinou jeho chyb Letenští nečekaně na svém stadionu ztratili tři body.

Další šanci již pod trenérem Vítězslavem Lavičkou Gil nedostal a v zimě zamířil na hostování. Nejprve hrál třetí španělskou ligu v dresu Albacete, posléze oblékal dres Caudalu Deportivo. Po konci smlouvy ve Spartě se opět vrátil do Španělska, kde působil ve třetí a čtvrté lize. Fotbalovou kariéru zakončil v německém Balingenu, hrající až pátou nejvyšší soutěž. Sezonu 2019/20 téměř celou vynechal kvůli zranění kolene. Nastoupil až v předposledním kole, což také byla jeho derniéra.

Které posily Sparty považujete za nejhorší?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články