Nejhorší nákup v historii Chelsea? Přišel jako hvězda, zhasl jako svíčka. Za pět let se téměř nedostal na hřiště, ale plat měl královský

Leicesteru pomohl k senzačnímu titulu a Chelsea za něj poté zaplatila obrovský balík. Jenže miliardová posila nastoupila za Blues v Premier League jen dvanáctkrát.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Klub ze Stamford Bridge vyšel na 35 milionů liber, tedy zhruba na miliardu korun. Takovou částku vysolila Chelsea v roce 2017 za záložníka Dannyho Drinkwatera. Tehdejší člen anglické reprezentace patřil k oporám Leicesteru City a liškám pomohl k šokujícímu mistrovskému titulu. Blues věřili, že naváže na N´gola Kantého, který stejným směrem zamířil o rok dříve. Jenže Drinkwater se na rozdíl od francouzského defenzivního záložníka pod trenérem Antoniem Contem neprosadil. Pro mnohé jde o nejhorší nákup v historii londýnského klubu.

Věděl, že nebude hrát

S týdenním platem 110 tisíc liber (cca 3,1 milionu korun) v dresu Chelsea nastoupil v Premier League dohromady jen dvanáctkrát. Po příchodu kouče Maurizia Sarriho se od italského stratéga dozvěděl, že s ním nepočítá. „Nikdy pode mnou nebude hrát, protože nezapadá do mého způsobu hry. Řekl jsem mu to už v srpnu, ale ač velmi dobře znal situaci, rozhodl se zůstat,“ prohlásil tehdejší trenér Chelsea Sarri na tiskové konferenci. Od té doby přitahoval Drinkwater pozornost fotbalových fanoušků hlavně svými excesy.

iZdroj fotografie: Leicester City

Nejprve na sebe upozornil řízením pod vlivem alkoholu, za které mu byl odebrán řidičský průkaz. Později byl dokonce zatčen za rvačku v jednom z londýnských nočních klubů. Neúspěchy ale zažíval i na fotbalových trávnících. Pětiletá smlouva mu sice v Chelsea zaručovala vysoký plat, který ale zdaleka neodrážel jeho výkonnost. Po nepříjemném zranění zamířil Drinkwater na hostování do Burnley, ani tam se ale na hřiště moc nedostal.

Fotbalové trápení

Jaro 2020 strávil v Aston Ville, za kterou odehrál jen čtyři zápasy. Danny Drinkwater si místo v áčku Chelsea nevybojoval ani v následné sezoně. Nejprve nastupoval za rezervu Blues a na druhou polovinu ročníku se přesunul na hostování do turecké Kasimpasy. Ani změna prostředí však bývalému anglickému reprezentantovi nepomohla. Nastoupil jen jedenáctkrát a předváděl spíše matné výkony. Oživit kariéru se mu nepovedlo ani v závěrečném roce smlouvy. Chelsea ho poslala na hostování do druholigového Readingu.

iZdroj fotografie: Chelsea FC

Tam sice ukázal svůj fotbalový um a týmu pomohl k záchraně, návratu do Premier League se ale nedočkal. V létě 2022 mu vypršela smlouva v Chelsea a nikoho asi nepřekvapí, že novou mu na Stamford Bridge nenabídli. Miliardová posila tak se s klubem rozloučila. „Já, klub a fanoušci jsme velice zklamaní, o tom není pochyb. Zranění, to, jak se ke mně někteří chovali, chyby, jichž jsem se dopustil, výkony, nedostatek zápasové praxe… Seznam výmluv by mohl být nekonečný,“ napsal na své sociální sítě Drinkwater.

Omluva fanouškům

Hrál jsem se skvělými fotbalisty, trénovalo mě několik báječných manažerů. Pracoval jsem se skvělými členy realizačního týmu, potkal několik fantastických lidí, žil na nádherných místech, procestoval svět a získal několik trofejí,“ nastínil s tím, že fotbalový svět je občas krutý. „Fotbal je fantastický sport, ale tohle byl špatný obchod pro obě strany. Fanouškům Chelsea se omlouvám za to, jakým směrem se vše vyvinulo,“ poznamenal záložník.

iZdroj fotografie: Reading FC

Moc jsem chtěl, aby si mě zamilovali při sledování toho, jak v dresu jejich klubu dělám něco, co sám miluji,“ dodal Drinkwater. Před pár dny jste si na SportyŽivě.cz mohli přečíst, že třiatřicetiletý záložník napsal závěrečná slova fotbalového dobrodružství a ukončil kariéru. Souhlasíte s tím, že v jeho případě šlo o nejhorší nákup v historii Chelsea?

Kdo je podle vás nejhorší posilou v historii Chelsea?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články