Vítěz Premier League ukončil ve 33 letech kariéru: Víc než fotbal mě zajímaly ženy a alkohol

Triumfoval v Premier League, zahrál si za anglickou reprezentaci. Přesto jeho kariéra nabrala strmý pád a ve třiatřiceti letech se rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

i Zdroj fotografie: Chelsea FC
                   

Uplynulo sedm let od senzačního triumfu Leicesteru City v anglické Premier League. Dnes druholigový celek tehdy překvapil ostrovní smetánku a pod koučem Claudiem Rainierim získal mistrovský titul. Řada hráčů tehdejšího kádru posléze nastartoval svou velkou kariéru: Riyad Mahrez se přesunul do Manchesteru City, Ngolo Kanté s Benem Chilwellem pak do Chelsea. Na Stamford Bridge zamířil také Danny Drinkwater, jenže na rozdíl od jeho bývalých spoluhráčů nešlo o šťastnou volbu.

Přestup za téměř 38 milionů eur (téměř miliardu korun) totiž ani zdaleka nevyšel. Drinkwater během čtyř let odehrál za Chelsea v lize jen dvanáct utkání a nevycházela mu ani hostování. Trojnásobný anglický reprezentant se posléze nedokázal prosadit ani v Burnley, Aston Ville či turecké Kasimpase. Kariéru restartoval až v dresu druholigového Readingu, přesto po konci smlouvy s Chelsea od léta 2022 jen marně hledal angažmá. Proto se nyní rozhodl pověsit kopačky na hřebík.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Můj přestup do Chelsea byl obecně velmi špatné rozhodnutí. Promarnil jsem nejlepší roky svého života, můj pobyt tam byl katastrofou. Na začátku mého působení byl koučem Antonio Conte, kterého jsem považoval za génia. Jenže mně trápila řada zranění a moc jsem nehrál. Pak přišel Maurizio Sarri a ten se mě chtěl zbavit,“ doplňuje pro podcast High Performance s tím, že výsledek byl jasný. Drinkwater od Sarriho příchodu na Stamford Bridge neodehrál ani minutu.

Drinkwater: Bylo to šílené období

Odchovanec akademie Manchesteru United přiznal, že neúspěchy na hřišti jej ovlivňovaly i mimo něj. Čím méně hrál, tím více se začal soustředit na ženy a alkohol. „Zůstal jsem v Londýně osamocený a hledal jsem něco, co by mě rozptýlilo od mých problémů. Chodil jsem na večírky, hodně jsem pil a domů jsem si vodil snad každou ženu, kterou jsem potkal. Bylo to šílené. Úplně jsem se přestal zajímat o fotbal,“ přiznává dnes bývalý fotbalista.

iZdroj fotografie: Reading FC

Konec éry nastal až v roce 2019, kdy byl přistižen za řízení pod vlivem alkoholu. „Až tehdy jsem si uvědomil, že tohle opravdu nejsem já a že potřebuju pomoct, abych se z toho všeho dostal,“ vzpomíná na temnou část své kariéry. Přesto se mu podle jeho slov nikdy nepodařilo kariéru plně restartovat a vrátit se na nejvyšší úroveň. „Bylo to jasné, ale je čas oficiálně oznámit konec kariéry. Není to vůbec těžké, mimo fotbal jsem už dlouho,“ uvedl.

Hrál jsem fotbal od svých šesti let a nic jiného jsem neznal. Teď je čas to zabalit. Události posledních let mi tohle rozhodnutí jen usnadnily. Kdybych hrál soustavně a musel bych končit kvůli zranění, určitě bych to nesl hůř,“ dodává Drinkwater, který přesto navždy zůstane zapsaný do fotbalové historie jako jeden z hráčů překvapivého úspěchu Leicesteru City v Premier League.

Vzpomínáte si na triumf Leicesteru City v anglické Premier League?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články