Nejhodnotnější útočníci Premier League

i Zdroj fotografie: talksport.com
                   

Jelikož momentálně nemůžeme reagovat na aktuální dění, rozhodli jsme se volné okénko věnovat statistikám a zajímavostem. V průběhu tohoto článku vám představíme pětici nejhodnotnějších útočníků působících v Anglii a zároveň připojíme komentář k tomu, jak se jim v barvách současných zaměstnavatelů daří. Připraveni?
5. místo – Bernardo Silva (Manchester City FC)

Bernardo Mota Veiga de Carvalho e Silva (zkráceně Bernardo Silva) se k týmu úřadujícího anglického mistra připojil před třemi roky. Ještě předtím hájil barvy Monaka nebo domácí Benfiky Lisabon. Pětadvacetiletý portugalský reprezentant nastupuje vcelku pravidelně, nicméně ani jednou ještě nepřekonal hranici deseti branek za sezónu. V aktuálním ročníku se do sítě soupeřů trefil pětkrát, k tomu přidal ještě stejný počet gólových asistencí. Člověk by od fotbalisty, jehož tržní hodnota je odhadována na devadesát milionů liber, čekal přeci jen trochu víc.

4. místo – Sadio Mané (Liverpool FC)

Sedmadvacetiletý rodák ze Senegalu hájí barvy slavného Liverpoolu už třetím rokem a z hlediska výkonnosti i produktivity se zápas od zápasu zlepšuje. Letos má na kontě čtrnáct branek v Premier League, další dva přesné zářezy připojil v rámci prestižní Ligy mistrů. Přestože své loňské maximum nejspíš nepřekoná (částečně i kvůli přerušení soutěže kvůli koronaviru), důvěru trenéra Jürgena Kloppa určitě neztratí. Má totiž lví podíl na tom, že společně se svými spoluhráči zaujímá první místo v průběžné tabulce a tržní hodnota 135 milionů liber je v jeho případě naprosto zasloužená.

3. místo – Harry Kane

iZdroj fotografie: ninetyminutesonline.com

Zdroj fotografie: ninetyminutesonline.com

Fanoušci Tottenhamu Hotspurs si základní jedenáctku bez své největší útočné hvězdy jednoduše nedokáží představit. Šestadvacetiletý Harry Kane kroutí už šestou sezónu v Premier League, během té doby ani jednou neměnil dres a má proto skvěle nakročeno k tomu, aby se stal klubovou legendou se vším všudy. Přestože rodák z Walthamstow zaznamenal vrchol produktivity už před dvěma roky (tehdy nastřílel třicet branek za sezónu), mnozí se domnívají, že kdyby přestoupil do lepšího týmu, vedl by si podstatně lépe. Pokud by ale někdo o služby Kanea projevil zájem, musel by si připravit minimálně 135 milionů liber, což je jeho současná tržní hodnota.

2. místo – Mohamed Salah

Sedmadvacetiletý rodák z Egypta patří mezi nejpopulárnější fotbalisty současnosti a především fanoušci anglického Liverpoolu na něj dlouhodobě pějí ódy. Už tři roky totiž vládne klubovým statistikám, branky sám v hojném počtu střílí a navíc je i připravuje pro své spoluhráče. Přínos Mohameda Salaha je naprosto nezpochybnitelný a Jürgen Klopp může být vděčný, že ještě nikdo nenabídl adekvátní peníze za přestup. Tržní cena Salaha se odhaduje na 135 milionů liber.

1. místo – Raheem Sterling

iZdroj fotografie: talksport.com

Zdroj fotografie: talksport.com

Pětadvacetiletý Raheem Sterling pochází z Jamajky, reprezentovat se však rozhodl Anglii, která je pro něj druhým domovem. Není se ostatně čemu divit. V barvách Manchesteru City má ideální podmínky, protože už pět let neměnil dres a nechystá se k tomu ani do budoucna. Navíc je aktuálně nejhodnotnějším útočníkem v Premier League, jeho tržní cena se údajně pohybuje kolem 144 milionů liber.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky