Nejenom česká liga. Pozitivní testy hlásí i z Premier League

O víkendu má začínat česká fotbalová liga a chvíli to vypadalo, že kvůli dvěma pozitivním případům ze Slavie a Boleslavi bude vše narušeno. Pozitivní test však nehlásí jenom naše liga. Podezření na nákazu přichází i z Premier League.

Zdroj fotografie: telegraph.co.uk

Některé ligy, jako třeba německá Bundesliga už odstartovaly, některé jako třeba naše nejvyšší soutěž startuje v sobotu, a například v Premier League bylo teprve povoleno trénování, a to za zvýšených bezpečnostních opatření. V souvislosti s tím došlo také na testování hráčů a aktuálně jsou nahlášeny pozitivní případy.

Zdroj fotografie: twitter.com

Šest nakažených hráčů

Zatímco u nás měli pozitivní test zatím jenom dva hráči, jeden ze Slavie a druhý z Boleslavi, tak v případě Premier League jsou čísla o něco horší.  Liga hlásí celkem 6 nakažených, které se podařilo odhalit v rámci první vlny testování. Odběr proběhl v neděli a v pondělí a celkem byl realizován odběr 748 vzorků. Z těch bylo 6 pozitivních, které ukazují na nákazu novým typem koronaviru, tedy nemocí covid-19.

Karanténa pouze pro nakažené

Tak jako v případě tuzemské ligy, kde byla karanténní opatření vyhlášena jenom na ty s pozitivním testem, tak i v Anglii došlo k tomu, že do izolace musí jenom šestice nakažených. Ti budou muset být v karanténě po dobu 7 dní a následně jim bude odebrán nový vzorek a bude jim proveden zcela nový test. Ten by měl pomoci odhalit, zda jsou stále nakaženi a nositelem nákazy, nebo již nemoc překonali.

Zdroj fotografie: standard.co.uk

Zatím se jenom trénuje

Anglická Premier League jde na obnovení sezony velmi pomalu, jelikož teprve tento týden byly povoleny tréninky. Podle britské vlády by mělo dojít k restartu profesionálního sportu prvního června. Samotná Premier League by však měla začít později, a to 12. června. Samozřejmě za předpokladu, že vše bude po zdravotní stránce v pořádku. Současná šestice nakažených zatím ještě nevyvolala žádná jednání o tom, zda by se měly realizovat některé z nouzových plánů. Vše ukáže až čas, i další vlna testů. Už to, že se může trénovat jenom v malých skupinách, a to pokud možno bez kontaktu může napomoci k tomu, že případný pozitivní hráč nebude zdrojem nákazy pro ostatní.