Nejen Manchester City. Do boje o Lionela Messiho vstupuje další gigant s miliardami na kontě

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Lionel Messi. Podle řady expertů nejlepší hráč, který v posledních dekádách působil na fotbalových trávnících se připravuje na svůj premiérový přestup. V Barceloně, kde působil takřka celou svou kariéru, mu končí v létě smlouva, což znamená, že jako volný hráč může začít jednat se svými zájemci. Spekulace britských médií dlouhodobě hovoří zejména o znovushledání s Pepem Guardiolou v Manchesteru City, v posledních dnech se však do hry o šestinásobného vítěze Zlatého míče připojil i Paris Saint-Germain.

„Nejvíc právě teď bych si přál zase si vedle něj zahrát,“ řekl Neymar po vítězném utkání Ligy mistrů nad Manchesterem United. Osmadvacetiletý Brazilec, který spolu s Messim a Suérezem tvořil legenrádní ofezivní trio, sbírající ligové i evropské úspěchy, se touhou po opětovné spolupráci s Argentincem netají.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Jak Neymar přiznal pro televizi ESPN, kvůli Messimu by byl ochoten i vzdát se svého postu ve středu útoku. „Klidně může hrát na mém postu, pro mě by to nebyl problém,“ smál se. Podle něj se francouzský celek musí příští rok bezpochyby pokusit získat čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů do svých řad. „Je jasné, že příští rok to musíme zkusit,“ dodal.

S otevřenou náručí by svého reprezentačního spoluhráče přivítal i záložník PSG Leandro Paredes. „Messi v PSG? Doufám, že to výjde, všichni moc chceme, aby dorazil, ale je to jeho rozhodnutí,“ uvedl. „Máme neskutečný kádr, dobré hráče, skvělé lidi, z toho můžeme těžit,“ pokračuje. „Jak jsem říkal, doufám, že Leo rozhodne, co je pro něj nejlepší, ale jsem si jistý, že my ho přivítáme s otevřenou náručí,“ dodal.

Bojovat bude i Barcelona

Do hry se však vrací i Messiho současný klub. Barcelonu čekají v nadcházejícím roce volby nového prezidenta a hned několik kandidátů má za cíl nejlepšího střelce v historii klubu udržet. Promluvil o tom i Joan Laporta, jeden z nejvážnějších kandidátů na uvolněné místo, katalánskému klubu již mezi lety 2003 a 2010 šéfoval.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Doufáme, že Leo dokáže počkat a vyslyší nabídku nového prezidenta Barcelony,“ řekl. „Jsme s Leem v kontaktu, vím, že si mě váží a navzájem se respektujeme, ale o samotném prodloužení kontraktu jsme ještě nemluvili,“ pokračuje. „Mít v týmu Messiho vám garantuje, že se musíte snažit a být schopni vyhrát všechno. Chci, aby v Barce zůstal,“ prohlásil.

Nejpravděpodobnější variantou přesto zůstává Manchester City. Kouč Pep Guardiola, se kterým Messiho dlouhodobě pojí nadstandartní vztahy, prodloužil v anglické metropoli smlouvu o další dva roky. Blízko prodloužení kontraktu je navíc i jeho spoluhráč z argentinské reprezentace Sergio Aguero, jehož setrvání patří mezi jednu z Messiho podmínek pro přestup na britské ostrovy.